Amatörlere de sponsor lazım!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) sponsorluk sözleşmesi için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2005 - 2006 Futbol sezonunda İstanbul, Denizli ve Sakarya ASKF tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlarla "Lig İsim Sponsorluğu" sözleşmesi yaparak kulüplerine katkı sağlamaya başlamışlardı. Şimdi de Osmaniye'de son yıllarda kulübün yaşadığı sıkıntıları aşmak için isim sponsorluğuna büyük önem veriliyor.

ASKF Başkanı Levent Öztürk ilde 2006-2007 sezonunda Amatör 1. Lig ve 2. Lig yanında, A Gençler, B Gençler ve Yıldızlar Grubunda sponsorluk yapmak isteyen kurum ve kuruluşlara işadamları ve firmalara yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Öztürk, ASKF'nin Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu aracılığıyla hazırlayacağı sözleşmenin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylamasıyla birlikte işlemin tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi;

"Buna göre elde edilecek nakdi gelirin yüzde 10'nun Konfederasyona, yüzde 20'sinin ASKF'lere, geri kalan yüzde 70'nin de o ligde yer alan Futbol kulüplerine dağıtılması ve ayni gelirin ise yüzde 100'nün kulüplere ayni olarak dağıtılması karar altına alınmış olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious