'Ambargolar körfez esnafını bitirdi'

  • Giriş : 05.03.2006 / 00:00:00

İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Körfez savaşının ardından özellikle İskenderun'un ambargolara maruz kaldığını belirterek, "İskenderun üzerinde oynanan siyasi oyunlar maalesef küçük esnafımızı bitirme noktasına getirmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İskenderun 2 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 27. dönem olağan kongresinde başkan Remzi Çaylı güven tazeledi.

İskenderun Sanayi Aşevinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda yeterli çoğunluk sağlandı. İskenderunlu sanayi esnafının da yoğun ilgi gösterdiği, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Belediye meclis üyeleri, oda başkanları ve üyelerin katıldığı kongrede, esnafın da sorunları anlatıldı.

Kongre öncesi konuşma yapan 2 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Remzi Çaylı, "Bizleri bu görevelayık gören meslektaşlarımızın sorunları ile her zaman yakından ilgilendik. İskenderun'da esnaf ve sanatkarlar odası olarak esnafımızın çok zor şartlar altında çalıştığını biliyoruz. Bakımdan esnafımıza gerek kredi sağlanması gerekse diğer konularda yardımcı olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İskenderun'da sanayi esnafı olarak fakir işçilerimiz için bir aşevi kurdak ve hafta içi hergün bu fakir işçi çocuklarımıza sıak yemek yedirmenin onurunu yaşıyoruz. Tabii burada hayırsever vatandaşlarımızın da desteği büyük" diye konuştu.

BAŞKAN ASLAN: "ESNAFI BİTİRDİLER"

Kongrede söz alan İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, Körfez savaşının ardından özellikle İskenderun'un ambargolara maruz kaldığını belirterek, "İskenderun üzerinde oynanan siyasi oyunlar maalesef küçük esnafımızı bitirme noktasına getirmiştir. Bugün güneydoğunun can damarı olan İskenderun sanayisi limanın çalışmaması dolayısıyla adeta can çekişmektedir. Esnafımızın büyük bir kısmı kepenk kapatmış, diğer çalışanlar ise işçisinin sigortasını, hatta maaşını dahi ödeyemez hale gelmiştir. Esafımızı bitirme noktasına getirmeleri ve İskenderun ekonomisinin adeta çöküntüye uğratılmasında hükümetin ve siyasilerin de rolü büyüktür. Bu nedenle esnafımıza hükümetimiçz sahip çıkmalıdır. Bu gün esnaf arkadaşlarımız geleceğe güven ile bakamadıklmarı için kredi dahi çekmeye korkmaktadırlar. Faizlerin yüksek olması ve istikrarsız bir ekonominin olması esnafımızı da geleceğe yönelik yatırım yapmamaya sürüklemektedir. Bu bakımdan esnflarımıza gerekli desteğin verilmesi, uzun vadeli kredilerin sağlanması gerekir" şekilnde konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen kongrede Remzi Çaylı yeniden başkanlığa seçildi. İskenderun 2 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin 27. dönem kongresine tek liste halinde gidildi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Remzi Çaylı, Başkan Vekili Hidayet Pakel, üyeler Hıdır Ercan, Alaattin Kurt, Mehmet İnkaya, Ali Yönal, Ali Şanlı. Denetim Kurulu üyeleri ise Ünal Arıkan, Mehmet Akkaya ve İsmet Baysal.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious