Ambulans ile işçi servisi çarpıştı: 1 ölü

Ambulans ile işçi servisi çarpıştı: 1 ölü.13463
  • Giriş : 05.01.2009 / 22:05:00

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde kalp krizi geçiren kişiyi hastaneye taşıyan ambulans, fabrika işçilerini taşıyan midibüs ile çarpıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kazada, işçi servisinde bulunan elektrik teknisyeni hayatını kaybederken, 4'ü sağlık personeli 10 kişide yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kalp krizi geçiren ve durumu kritik olan Mustafa Gökkuşu'nu (58) Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampusu Yoğun Bakım Ünitesi'nden alarak sevk edildiği Korucuk'taki Merkez Kampusu'na götüren Ali Kamış'ın kullandığı 54 ZE 113 plakalı ambulans, Prof Dr. Sebahattin Zaim Bulvarı Karaman Kavşağı'nda Engin Bayrak'ın kullandığı 41 NL 904 plakalı işçi servisi ile çarpıştı. Kazada, Başak Traktör Fabrikası'nın işçilerini taşıdığı öğrenilen servis midibüsü devrildi.

Kazada, midibüste bulunan ve elektrik teknisyeni olduğu öğrenilen Ümit Ceylan (30), olay yerinde hayatını kaybetti.

Araç sürücüleri Ali Kamış, Engin Bayrak ile ambulanstaki hastaya solunum desteği veren doktor Fırat Zengin, sağlık memuru İbrahim Yavuz, acil tıp teknisyeni Nurcan Martin, hasta yakını Nergis Gökkuşu ve işçi servisinde bulunan Mustafa Eriş (25), Turgay Arman, Fatih Yalazcı, Emel Alpay yaralandı.

Yaralılar, Acil Servis ambulanslarıyla Yenikent ve Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji hastanelerine sevk edildi. Kaza yapan ambulansta bulunan ve durumu kritik olan Mustafa Gökkuşu ise olay yerine gelen başka bir ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampusu Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, kazada mesai arkadaşlarını kaybeden işçiler Ceylan'ın cesedi başında ağladı.

Kazayla ilgili inceleme sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*