Ambulans kaza yaptı: 2 ölü 3 yaralı

Ambulans kaza yaptı: 2 ölü 3 yaralı .8053
  • Giriş : 19.09.2007 / 17:37:00

Konya'nın Yunak ilçesinden aldığı hasta çocuğu Akşehir Devlet Hastanesi'ne götüren ambulansın yaptığı kazada bir doktor ve bir sağlık memuru hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, olay Ortaköy Kasabası yakınlarında meydana geldi. Yunak Devlet Hastenesi'ne hasta olarak getirilen 4 yaşındaki Yasemin Arı isimli çocuk, buradan Akşehir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ambulansa minik Yasemin'nin annesi Nurgül Arı da refakatçi olarak eşlik etti.

Akşehir'e gitmek üzere yola çıkan ambulans, şoförün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu sulama kanalına düştü. Kazada ambulans içersinde bulunan doktor Neşe Garip ve sağlık memuru Yasin Duru olay yerinde hayatını kaybederken, Nurgül Arı, Yasemin Arı ve şoför Süleyman Yüksel yaralandı.
Başka bir ambulansla Akşehir Devlet Hastenesi'ne getirilen yaralılar, ilk müdahalenin ardından Konya Meram Tıp Fakültesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olay yerine giderek incelemelerde bulunan Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, yaralıların sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious