Ambulans uçak Mısır'a hareket etti

Ambulans uçak Mısır'a hareket etti.11576
  • Giriş : 12.01.2009 / 21:46:00

İsrail'in Gazze'deki saldırılarında yaralanan bazı Filistinlilerin tedavilerinin Türkiye'de yapılması için THY'den kiralanan uçak Mısır'a hareket etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ''Gazze'de yaşanan olağanüstü durum nedeniyle'' yaralı Filistinlilerden bir kısmının tedavilerinin Türkiye'de gerçekleştirilebilmesi için THY'den kiralanan uçağın saat 18.00'de Esenboğa Havalimanı'ndan Mısır'daki El Ariş Havaalanı'na hareket ettiği belirtildi.

Açıklamada şunlar bilgilere yer verildi:

''Bu çerçevede Genel Müdürlüğümüzce, Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, TİKA, Kızılay ve Türk Hava Yolları arasında yapılan koordinasyon neticesinde; söz konusu uçak ile Mısır'a giderek transfer sırasında yaralılara nezaret etmek üzere Sağlık Bakanlığında görevli Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Coşkun'un başkanlığında Sağlık Bakanlığından 2, TİKA'dan 1, Kızılay'dan 3 personel görevlendirilmiştir.''

Yaralıların Ankara'da uygun görülecek hastanelere naklinin Sağlık Bakanlığınca yapılacağı belirtilen açıklamada, seyahat belgesi ya da pasaportları bulunmayan yaralı ve refakatçilerinin Türkiye'ye giriş yapacakları noktada, vize işlemlerinde gerekli kolaylığın sağlanmasının temin edildiği duyuruldu.

Bu arada, Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da Bakanlık tarafından bir süredir hazır bekletilen uzman dortorlardan oluşturulmuş sağlık ekibinin kiralanan ambulans uçakla Mısır'a hareket halinde olduğu belirtilerek, ''El Ariş Havalimanı'na inecek olan ekibimiz, Refah Sınır Kapısı'na giderek, bölgede bulunan Filistinli yaralılara ilk müdahaleyi yapacaktır. Uygun görülen yaralılar tedavi için Türkiye'ye getirilecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*