Ambulansçılarımızın sürati ödül getirdi

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığının acil servis hizmetleriyle ilgili sempozyumu çerçevesinde, Antalya'da düzenlenen ''Ambulans Rallisi'' genel klasmanında, Türkiye birinci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rallide, ''sedye ile hasta taşıma'', ''alanda vakaya müdahale'' ve ''ileri yaşam desteği'' etapları ile ''ambulans sürüş teknikleri'', ''adres bulma ve hasta nakli'', ''gece ise çoklu yaralanmada triaj'' (çok sayıda hasta ve yaralının bulunduğu durumlarda, öncelikli tedavi ve nakil edilmesi gerekenlerin tespiti amacıyla, olay yerinde ve bunların ulaştırıldığı her sağlık kuruluşunda yapılan hızlı seçme ve kodlama işlemi) ve ''acil müdahale etapları'' dahil tüm etaplarda en yüksek puanı alan İzmir ekibi, Türkiye adına şampiyonluğu elde etti.

Almanya, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İtalya'dan ambulans ekiplerinin de katıldığı rallide, ayrı değerlendirilen yabancı sağlık ekiplerinden de Çek Cumhuriyeti birinci, Polonya ikinci, İtalya ise üçüncü oldu.

Ambulans Rallisi'nde Türk ekipleri arasında yapılan yarışmada da İzmir ekibi birinci, Ankara ekibi ikinci, İstanbul ekibi ise üçüncülüğü elde etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious