Amca çocuklarının acı ölümleri

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

Denize düşen ve onu kurtarmaya çalışan amca çocukları boğularak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözlerinin önünde kızı ve yakını boğulan anne Zübeyde Görcegez, olayın ardından şoka girdi.
Edinilen bilgiye göre olay saat 18.00 sıralarında Yenikapı sahilinde meydana geldi. Sahilde ailesiyle birlikte dolaşan Rukiye Görcegez (13), dinlenmek için kayalıklara oturdu. Bu sırada geçen büyük bir geminin meydana getirdiği dalga kıyıda oturan Görcegez'e çarparak dengesini kaybetmesine neden oldu. Dengesini kaybederek denize düşen Görcegez'in çırpınmalarını gören amcasının oğlu Fedai Görcegez (18), yeğenini kurtarmak için denize atladı. Yüzme bilmeyen Fedai Görcegez ve yeğeni Rukiye Görcegez, ailesinin gözleri önünde boğularak hayatını kaybetti. Olayın ardından çağrılan polis ekipleri, cesetlerin denizden çıkarılması için deniz polisine haber verdi. Denizden çıkarılan cesetler, ambulansla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Gözlerinin önünde kızı ve yakını ölen anne Zübeyde Görcegez ise olayın ardından şoka girdi. Kucağında küçük çocuğu ile hastaneye gelen ve sürekli ağlayan annenin girdiği şok nedeniyle bir süre konuşamadığı öğrenildi.

Cesetleri ambulansla hastaneye getiren Rukiye Görcegez'in dayısı Ömer Bozan, Fedai Gözcegez'in yeğenini kurtarmaya çalışırken boğulduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious