Amcaoğlunu kurtarmak isterken can verdi

Amcaoğlunu kurtarmak isterken can verdi.16850
  • Giriş : 12.06.2009 / 20:23:00

Bartın'da balık tutarken Bartın Irmağı'na düşen amcasının oğlu Tolga Çekiç'i kurtarmak için suya atlayan Umut Çekiç boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kurtarılan Tolga Çekiç ise Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kemal Sabriye Ocakçı İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Tolga Çekiç (14), karnesini almasının ardından amcasının oğlu Umut Çekiç (17) ile Bartın Irmağı'na balık tutmaya gitti.

Irmak üzerindeki bendde balık tuttuğu sırada dengesini kaybeden Tolga Çekiç, suya düştü. Amcasının oğlunun suda çırpındığını gören Umut, onu kurtarmak için atladığı ırmakta kayboldu.

Tolga Çekiç, olayı görerek suya atladığı bildirilen Ersen Keser tarafından kurtarılarak çağrılan ambulansla Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Suda kaybolan Umut Çekiç'in bulunması için Bartın Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığı ile Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'nden dalgıç çağrıldı.

Bu arada olay yerine gelen Umut Çekiç'in babası Şenol ile annesi Gülağan, sinir krizleri geçirdi. Sakinleştirilemeyen baba Şenol, ırmağa dalıp oğlunu aradı. Şenol Çekiç, polislerin uyarısıyla sudan çıktı.

Ağ atan balıkçılar ve dalgıçlar tarafından Çekiç'in cesedi bulundu.

Gencin cesedi, Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*