Amcasını kurşun yağmuruna tuttu

Amcasını kurşun yağmuruna tuttu.8144
  • Giriş : 14.08.2008 / 12:31:00

Üvey amcasını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan genç ilk kez hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KONYA'da üvey amcası 48 yaşındaki Aladdin Yüksel'i 8 el ateş ederek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 25 yaşındaki Şafat Fırat Yüksel, ilk kez hakim karşısına çıktı

İnternet sitesi Facebook'taki arkadaşlarına gönderdiği mesajlar takip edilerek yakalanan Yüksel, “Babamdan kalan restoranın hisselerini elimizden almak isteyen üvey amcam beni tehdit ediyordu. Sokakta karşılaşınca hakaret edince vurdum” dedi.

Merkez Selçuklu İlçesi İhsaniye Mahallesi'nde 2 Mayıs 2008'de restoran işletmecisi Aladdin Yüksel, sokak ortasında 8 el ateş edilerek öldürüldü. Polis, şüphelinin maktülün yeğeni Şafak Fırat Yüksel olduğunu belirledi. Yüksel'in bulunabileceği adreslere baskınlar düzenlendi. Ancak, zanlı yakalanamadı. Sık sık gittiği internet kafedeki bilgisayarları incelemeye alan ekipler, Şafak Fırat Yüksel'in paylaşım sitesi Facebook'ta sayfası olduğu ve şehir dışındaki arkadaşlarıyla mesajlaştığını belirledi. Zanlının, cinayetin ardından, Ankara'daki bir arkadaşına “Yanına geliyorum” diye mesaj bıraktığı ortaya çıktı. Ankara'ya giden Yüksel burada 2 gün kaldıktan sonra Antalya'a geçti. Cinayet Bürosu ekipleri, internet üzerinden yaptıkları takibin ardından Şafak Fırat Yüksel'i, Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki kaldığı bir pansiyonda yakaladı.

Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Yüksel, Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak adam öldürmek' suçlamasıyla ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, tutuklu sanık Şafak Fırat Yüksel, sanık ve ölen Aladdin Yüksel'in yakınlarının avukatları katıldı. Duruşmada ifade veren Yüksel, ölen kişinin üvey amcası olduğunu belirterek, “Babam 2 yıl önce vefat etti. Babam, üvey amcamla ortak restoran işletiyordu. Babamın vefatının ardından üvey amcam Alaaddin Yüksel, işyerini satma girişiminde bulundu. Ancak, amaçlarının beni oyalamak ve hisseleri almak olduğun anladım. Bunları konuşmak için gittiğimde bana hakaret etti. Hatta bana silah bile çekti. Bunun üzerine babama ait silahı üzerimde taşımaya başladım. Olay günü köftecide otururken maktül yanında bir akrabamızla birlikte bulunduğum yere gelerek büfeye girdi. Girerken bana kafa sallayıp küfür etti. Çıkınca da küfürleri devam etti. Neden yaptığını sorunca, 'Sen bittin. Hakkın yok.' deyip elini beline attı. Bunun üzerine ben de silahımla ateş ettim” dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Yüksel'in annesi Ayşe Yüksel, bireysel olarak silaha karşı olduğunu, eşine ait bir silah olduğunu ve oğlunun bu silahı taşıdığını bilmediğini söyledi. Duruşma tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*