Amcasının evini soymaya kalkıştı

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

GAZİANTEP'te, 25 yaşındaki Mehmet Kaya, bir firmaya 9 bin YTL borcunu ödeyebilmek amacıyla 3 arkadaşıyla birlikte hırsızlık yapmak için amcası 58 yaşındaki Mustafa Kaya'nın evine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da işçi olarak çalışan Mustafa Kaya, tatil için geldiği Çanakçı Köyü'nde dün akşam komşularına misafirliğe gitti. Kaya, ziyaretin ardından döndüğü evinin kapısının açık ve odaların dağınık olduğunu fark edip içerde dolaşırken yeğeni Mehmet Kaya, başına silah dayadı. Yanındaki 3 arkadaşı da Mustafa Kaya'yı dövüp evden de hiç bir şey alamadan kaçtı. Silah kabzasıyla başına da vurularak bayıltılan Mustafa Kaya kendine geldikten sonra İlçe Jandarma Komutanlığı'na ihbarda bulundu.

4 zanlının peşine düşen jandarma ekipleri Gaziantep girişinde durdurdukları 27 RN 595 plakalı minibüsteki Mehmet Kaya ile arkadaşları 25 yaşındaki Ahmet Daşçılar, 19 yaşındaki Ali Kaya ve 25 yaşındaki Mehmet Karadaş'ı gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden Mehmet Kaya'nın, ifadesinde Gaziantep'te girdiği bir halı işinden dolayı 9 bin YTL borçlandığı, borcunu kapatmak için yurtdışında olduğunu sandığı ve konuşmadığı amcası Mustafa Kaya'nın evini soymak için hırsızlıktan sabıkalı 3 arkadaşından yardım istediğini söylediği öğrenildi. Kaya, eve girdikleri sırada gelen amcasını dövüp kaçtıklarını da kaydetti. İfadesinin ardından Kaya ve 3 arkadaşı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious