AMD'li ilk ThinkCentre'lar piyasada

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Lenovo; dünya çapında piyasaya sunulacak ilk AMD işlemcisi kullanılan masaüstü kişisel bilgisayarı ThinkCentre A60’ı duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lenovo, ThinkCentre A-Serisi ailesinde ilk kez AMD Athlon 64 X2 çift çekirdekli işlemciler, AMD Athlon 64 ve AMD Sempron işlemciler sunarak müşterilerine eskisinden daha büyük esneklik tanıyor. Büyük kurumlar ve satın alma maliyetlerine önem veren orta ölçekli işletmeler, A60 modelinin bir ThinkCentre’dan beklenen kaliteyi ve yönetim kolaylığını, ThinkCentre ile eşanlamlı hale gelmiş zengin özelliklerden ödün vermeden elde edebilecek.

A60, müşterilerin en çok kullandığı profesyonel uygulamalarda olağanüstü performans sağlıyor. Grafik tasarımdan karmaşık istatistiksel hesaplamaya, tıbbi görüntülemeye kadar her alanda indirme ve işleme görevlerini hızla yerine getiren A60, zamandan tasarruf sağlıyor ve üretkenliği artırıyor.

ThinkCentre A60 modellerinde, kullanıcının üretkenliğini destekleyen, yardım merkezlerinin aranmasından kaynaklanan zaman kayıplarını önleyen bir yazılım araçları paketi olan ThinkVantage Technologies standart olarak bulunuyor. Kurtarma özelliği sayesinde, virüslerden veya başka nedenlerden ötürü sistemin çökmesi, hatta işletim sisteminin çalışmaması durumlarında bile sorunu belirleyip çözmeye yönelik yazılımlar çalıştırılabiliyor.

Kullanıcıya özgü verileri ve ayarları bir bilgisayardan diğerine aktaran Sistem Göçü Asistanı sayesinde, ThinkCentre A60 masaüstü bilgisayarlardan oluşan bir şebekeyi yönetmek de kolaylaşıyor. Ayrıca sürücülerin ve kartların çıkarılıp takılmasında alet gerekmemesi ve bilgisayarın çelik bir şasiye sahip olması, kullanıcıların onarım veya yükseltme amacıyla bilgisayar bileşenlerine erişmesini hızlandırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious