Ameliyatsız gençleşin!

Ameliyatsız gençleşin!.9269
  • Giriş : 16.03.2009 / 09:49:00

Yaşlanma etkilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan yöntem...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sürekli gelişen ve yenilenen estetik dünyası, son günlerde ciltteki kırışıklık ve lekelere karşı savaşan yepyeni doğal bir yöntemden, mezoliftten bahsediyor...

Yıpranmış ciltlerde adeta doping etkisi yapan mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el bölgesinde oluşan yaşlanma etkileri gideriliyor, sigara ve kirli havadan zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanıyor. "Sağlık ve estetikte olduğu gibi, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift yaptırmak, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar" diyen Kadıköy Şifa Polikliniği'nden Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Atalay yöntemle ilgili detayları anlattı...

Kaç seans uygulanıyor?

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolift tedavisinde, ortalama 6 - 8 seans uygulama yeterli oluyor ve bu işlemin her yıl bahar aylarında kür halinde uygulanması öneriliyor. İlk dört seansın on gün arayla uygulanması ve sonrasında etkinin kısa sürede kendini göstermesi için genellikle ayda bir uygulama yapılması öneriliyor. Ayrıca mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin 12 saat süreyle yıkanmaması ve herhangi bir maddenin sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken noktalar.

Botox mu mezolift mi?

Özellikle son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan botox'un tahtına göz diken mezolift, tüm yüz bölgesine rahatlıkla uygulanıyor. İki işlem arasında şöyle bir farklılık bulunuyor. Botox alın ve göz kenarlarına kas içi uygulanan ve sinir iletisini bloke eden bir madde. Bu etkisiyle kırışık ve çizgileri oluşturan kas gruplarının hareketini durdurur.

Oysa mezoliftin kas veya sinirsel yapılarla ilişiği yoktur. Amacı kaslarda blokaj oluşturmadan ve mimikleri engellemeden cildi beslemek, canlandırmak, diri ve gergin görünmesini sağlamaktır. Teknik olarak botox uygulamasına benzeyen mezolift, tüm yüz ve boyun bölgesine de rahatlıkla uygulanıyor. Aslında her iki yöntem birbirini tamamlayan ve birlikte uygulandıklarında çok iyi sonuçlar veren estetik uygulamalardır.

Uygulamanın aşamaları Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından yüzeye sürülen bir krem ile lokal anestezi yapılıyor. İkinci aşamada, alerjik etkisi olmayan doğal sentez maddeler deriye enjekte ediliyor. Mezolift yöntemi ile cilde enjekte edilen A vitamininin peeling etkisi nedeniyle ciltte oluşan güneş lekelerinin de rengi açılıyor.

Kasları bloke etmiyor

Mezolift botox gibi kasları bloke etmiyor. Yöntem sayesinde mimikler bozulmuyor, cilt canlanıp, diri ve gergin görünüme kavuşuyor. Mezolift tüm yüz ve boyun bölgesine rahatlıkla uygulanabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*