Amerika'dan Ankara'ya kritik ziyaret

Amerika'dan Ankara'ya kritik ziyaret.16014
  • Giriş : 19.08.2017 / 08:11:00

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı, Türkiye'ye geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye ağır silah yardımında bulunduğu için zaman zaman gerilim yaşanan Amerika Birleşik Devletleri'nden Türkiye'ye kritik bir ziyaret gerçekleşecek. ABD Savunma Bakanı Mattis Ankara'ya geliyor.

Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bakan Mattis, 23 Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek" ifadesi kullanıldı.

Mattis'in, temaslarında iki ülke arasındaki "stratejik müttefikliğe" vurgu yaparak, bölgesel istikrarın sağlanması adına iki ülkenin ortaklığını ele alacağı, görüşmelerde aynı zamanda Türkiye'nin PKK'ya karşı güvenlik endişelerinin konuşulacağı belirtildi.

Bakan Mattis'in, Türkiye ziyareti öncesinde Ürdün'e giderek Kral II. Abdullah ve Genelkurmay Başkanı Mamut Freihat ile görüşeceği kaydedildi.

Açıklamada, Mattis'in 24 Ağustos Perşembe günü Ukrayna'da olacağı, Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Savunma Bakanı Stepan Poltorak ile bir araya geleceği bildirildi.

SPUTNİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*