Amerika'da 9 can alan viyadük işte böyle çöktü

Amerika'da 9 can alan viyadük işte böyle çöktü.13175
  • Giriş : 02.08.2007 / 23:38:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:14:33

Mississippi nehrinin iki yakasını bağlayan bir viyadük büyük gürültüyle çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ABD'nin Minesota eyaletine bağlı Mineapolis şehrinde feci bir olay meydana geldi. Missisipi nehri üzerinde bulunan viyadüklerden biri çöktü.

Minnesota Twins Beyzbol takımı oyuncularının Kansas City Royasl takımına karşı oynayacakları beyzbol maçı öncesindeki 1 dakikalık saygı duruşlarının görüntüsü yer alıyor.

Tonlarca betonun nehre döküldüğü olay Amerikalıların trafikte en yoğun olarak bulundukları zaman dilimlerinden olan saat 18 sularında meydana geldi.

İş dönüşü yoğunluğundan dolayı büyük paniğe sebep olan çökmede, viyadükte seyretmekte olan onlarca aracın yıkılan köprüden nehre uçtuğu bildirildi.

 

Çökmeden kaynaklanan kazalarda ilk belirlemelere göre 3 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yarlandığı bildirildi.

Daha önce böyle bir ses, sarsıntı ve görüntü görmediklerini ifade eden görgü tanıkları yaşanan olayla ilgili gördükleri ilginç tablolardan da bahsettiler.

Çökme esnasında köprünün üzerinde 50-100 civarında araç olduğunu belirten görgü tanıkları bu araçlardan birinin de öğrenci servisi olduğunu kaydettiler.

Servisin nehre uçmadığını içinde bulunan öğrencilerin de süratle tahliye edildiğini anlattılar.

Bu arada bölgede görev yapan güvenlik elemanları da şu ana kadar olayın terörle irtibatlı olduğunu gösteren herhangi bir ipucu bulunmadığını açıkladılar.

Civarda yaşayan ABD'li vatandaşlar ise 1967 yılında inşa edilen köprünün 40 yaşında olduğuna ve son haftalarda köprü üzerinde bir güçlendirme çalışması yürütüldüğüne dikkat çektiler.

ÖLÜ SAYISI 9'A YÜKSELDİ

ABD'nin Minnesota eyaletinde, Minneapolis ile St Paul'ü birbirine bağlayan köprünün Mississippi nehrine çökmesi sonucu ölenlerin sayısı 9'a çıktı.

Minneapolis Star-Tribune gazetesi, 60 kişinin hastaneye kaldırıldığını, 20 kadar kişinin kayıp olduğunu belirtti.

Olay sırasında köprüde bulunan 50-60 aracın nehre yuvarlanması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Enformasyon merkezinde yakınları hakkında bilgi almak isteyen 20 ailenin beklediği bildiriliyor.

Bu arada, kurtarma yetkililerinden Jim Clack, gece olması nedeniyle kurtarma çalışmalarının askıya alındığı söyledi.

Görgü tanıkları, yol çalışmaları yapılan dört gidiş, dört geliş olmak üzere sekiz şeritli köprünün olay sırasında yalnızca birer şeridinin kullanıldığını, bunun daha büyük bir felaketi önlediğini belirtiyor.

40 yıllık köprünün son olarak geçen yıl uzmanlarca kontrolden geçirildiği, önemli bir teknik sorununun bulunmadığı kaydedilmişti.

Mississippi nehrinin 20 metre üzerinde uzanan dev köprünün bir anda üç parçaya ayrılarak neden çöktüğü henüz bilinmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious