Amerikalı turistlerin yeni gözdesi Türkiye

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Türkiye’ye geçen yıl gelen Amerikalı turist sayısı 2 binle 2001 öncesi seviyesine dönerken, bu yıl çok sayıda Amerikalının Türkiye’yi ziyaret etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Amerikan basınında yer alan habere göre, ABD’nin önde gelen online seyahat acentası Concierge.com’ın editörü Peter Frank, 2000 yılında Türkiye’ye 515 bin Amerikalının geldiğini, ancak bu sayının 11 Eylül saldırılarının ardından 2003’de 222 bine düştüğünü belirtirken, bu tarihten itibaren Amerikalı turist sayısının
giderek arttığını ve geçen yıl 2001 öncesine döndüğünü kaydetti.
Türkiye’ye seyahat eden Amerikalı sayısının artmaya devam edeceğini belirten Frank, "Türkiye bu yıl çok Amerikalı turist çekecek" dedi.
İstanbul’un, concierge.com sitesinin "2007’nin en gözde turistik mekanlarından" olduğunu belirten Peter Frank, "İstanbul’daki lokanta ve gece kulüplerinin güzelliği beni şaşkına çevirdi. İstanbul, Boğaz’a bakan gece kulüpleri ve çatılardaki küçük harika restoranlarıyla Avrupa gece hayatının başkenti oluyor" diye konuştu.
Peter Frank, İstanbul’da tattığı yemeklerin gerçekten iyi olduğunu söyledi.
Frank, son dönemde çok sayıda lüks otelin açıldığı Bodrum’un da genç, jet sosyetesiyle Türkiye’nin St. Tropez’si olduğunu kaydetti.
Haberde, Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında İstanbul’daki Kapalı Çarşı, Sultanahmet Camisi ve Ayasofya Müzesi’nin yanı sıra Antalya, Efes ve Kapadokya sayıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious