Amerikan Ermeni'lerden tepki

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

ABD'de yaşayan Ermeni toplumunun daha ılımlı unsurlarını biraraya getiren Amerikan Ermeni Komitesi (AAA), gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesini kınayan açıklaması şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de yaşayan Ermeni toplumunun daha ılımlı unsurlarını biraraya getiren Amerikan Ermeni Komitesi (AAA), gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesini kınayarak, ''Dink'in, aldığı riskleri bilmesine karşın karşılıklı anlayışı, hoşgörüyü ve diyaloğu hızlandırmak için hizmet etmeye kararlı bir kişi olduğu'' yorumunu yaptı.

AAA'dan yapılan açıklamada, ''Türkiye'nın en ileri gelen Ermeni seslerinden biri'' olarak nitelendirilen Hrant Dink'in, dile getirdiği görüşleri yüzünden güpegündüz vurulduğu bildirildi. Açıklamada, ''Kuruluşumuz, bu bariz siyasal cinayeti kınıyor ve olağanüstü bir insan ve sivil haklar savunucusunun kaybının açısını hissediyor.

Dink, üstlendiği kişisel risklerin bilincinde olmasına karşın, karşılıklı anlayışı, hoşgörüyü ve diyaloğu hızlandırmak için hizmet etmeye kararlı bir kişiydi'' denildi. AAA, ''Türkiye'de demokratik değişimi savunan Dink'in, insan haklarına olan bağlılığıyla daima hatırlanacağını'' kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious