Amerikan güvenliği neden içeriye kaçtı? İşte cevabı

Amerikan güvenliği neden içeriye kaçtı? İşte cevabı.15097
  • Giriş : 10.07.2008 / 08:07:00
  • Güncelleme : 10.07.2008 / 08:02:05

ABD'li güvenlik görevlileri konsolosluğa yapılan saldırı sırasında neden içeriye kaçtılar?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schallow, "Amerikalı güvenlik görevlilerinin binanın içine kaçtığı" haberlerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schallow, İstanbul'daki Amerikan Başkonsolosluğu önünde düzenlenen silahlı saldırıda "Amerikalı güvenlik görevlilerinin binanın içine kaçtığı" haberlerine ilişkin olarak, "bunun gibi saldırılarda uyulması gereken standart prosedürlerin bulunduğunu" söyledi.

"Saldırı sırasında Amerikalı görevlilerin Türk polisine yardım etmediği" yönünde haberlerin yayınlandığına dikkati çeken Schallow, "Buna benzer bir saldırı olduğunda uyulması gereken standart prosedürler var. Standart prosedür, binanın güvenliğini sağlamamız yönünde, çünkü içeride silahsız birçok insan var. Amaç, teröristleri içeriye sızdırmamak" diye konuştu.

Türk polisinin de bu prosedürleri çok iyi bildiğini ifade eden Schallow, yaptığı açıklamasında, Başkonsolosluk civarında, güvenliği mümkün olan en üst düzeyde sağlayabilmek için Türk polisiyle birlikte çalıştıklarını, onlar için kurşun geçirmez güvenlik kulübesi tedarik ettiklerini, polise ellerinden gelen yardımı yaptıklarını belirtti.

Schallow, olay esnasında Başkonsolosluk görevlilerinden birinin bina çevresinde olduğunu ve bu kişinin, söz konusu haberlere konu olan yaralı Türk polisinin yanına giderek tıbbi yardımda bulunduğunu da anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*