Amir ve polis ile birlikte 28 kişi gözaltında

Amir ve polis ile birlikte 28 kişi gözaltında.13652
  • Giriş : 11.03.2008 / 20:56:00

Gaziantep'te çeşitli suçlara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında emniyet amiri ile bir polis memurunun bulunduğu 28 kişiden 16'sı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince 2 aylık takibin ardından, bir emniyet amiri ile bir polis memurunun da üyesi olduğu ''suç örgütüne'' yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 28 kişi, adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan İbrahim Halil K, Şenay A, Hasan P, Abdullah Y, Hüseyin K, Ahmet A, Ömer H, Mustafa P, Mustafa K, Hasan K, Veysel Ş, Hüseyin G, Oktay D, Ahmet K, Mehmet A. ve Mesut K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri G.K, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli E.E, Gaziantep Adliyesinde aşçı olarak çalışan H.Ç. ile birlikte toplam 12 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

OLAY

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, ihbar üzerine 2 aylık takibin ardından, fuhuş yaptırmak amacıyla örgüt kurmak, yağma, silahlı gasp, adam yaralama ve darp gibi çeşitli suçları işledikleri öne sürülen çeteye yönelik ''Kumbara'' adlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyon kapsamında, Gaziantep kent merkezinde 19 evde arama yapılmış, fuhuş yaptırıldığı iddia edilen 10 kadınla birlikte toplam 38 kişi gözaltına alınmıştı. Kadınlar, ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakılmıştı.

Evlerde bulunan 4 tabanca, 2 kuru sıkı tabanca, 2 kapsam dışı bıçak ve fuhuş yaptırmak için kullanıldığı iddia edilen 5 araca da el konulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious