Ampute Milli Takımı Avrupa 2. oldu

Ampute Milli Takımı Avrupa 2. oldu.10623
  • Giriş : 06.12.2008 / 17:50:00

Ampute Türk Milli Futbol takımı yine göğsümüzü kabarttı. 2. Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda, Rusya'ya 2-0 yenilen Türkiye, averajla ikinci olmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

WOW Futbol Center'de Türkiye ile karşılayan Rusya'nın gollerini 7. dakikada Stepan ile 31. dakikada Alexander kaydetti. Etkili Futbol ortaya koyamayan Türkiye karşılaşmadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Rusya, oynadığı dört karşılaşmadan 3'er puanla ayrılarak, toplam 12 puanla 2. Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu oldu. Şampiyonada 7 puan kazanan Türkiye ise averaj üstünlüğüyle aynı puanı taşıyan İngiltere'nin önüne geçerek ikinci sırada yer aldı.

Maçın ardından Türk futbolculardan bazılarının gözyaşlarını tutamadıkları, bazı futbolcuların da şampiyonada elde edilen ikinciliğe sevindikleri görüldü.

Türkiye-Rusya maçının ardından, İngiltere ve Ukrayna takımları karşı karşıya geldi. İngiltere maçı 3-2 kazandı. Türkiye gibi 7 puanı bulunan İngiltere ise averajla üçüncülüğü kazandı.

-TEKNİK DİREKTÖR KÖPRÜLÜ-

Türkiye Ampute Milli Takım Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonaya Fransa ile iyi başladıklarını, ardından Ukrayna ve İngiltere karşısında iyi Futbol ortaya koyduklarını vurguladı.

Köprülü, şampiyon olan Rusya'ya yenildiklerini hatırlatarak, ''Rusya'yı iyi tanıyoruz. Ezbere dayalı Futbol oynuyorlar. Bireysel yetenekleri takım futboluyla birleşince çok başarılı oldular'' dedi.

Şampiyonadaki performansın, bu sporda yapısal statüye ulaşmak için daha fazla görevleri olduğu da ortaya çıkardığını dile getiren Köprülü, ''Çocuklarımıza helal olsun. Maçta etkili olamadık. Kendi yarı alanımızdan çıkabilseydik maçtan galip ayrılabilirdik'' diye konuştu.

Şampiyonanın ardından düzenlenen ödül törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel ile Gençlik ve Spor İl Müdür Nadir Yapsakaloğlu, takımlara kupalarını ve madalyalarını verdiler.

Aputelerimizin ikincilik ve kupa sevinci için fotogalerimizi ziyaret edebilirsiniz....

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*