Ampute Milli takımı kampa girdi

Ampute Milli takımı kampa girdi.16368
  • Giriş : 15.11.2008 / 13:18:00

Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası için Antalya'da kampa girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Teknik Direktör Halil İbrahim Köprülü yönetimindeki milli takım, ilk idmanını Antalya Kundu'daki Wow Futbol Center'da gerçekleştirdi. Milli Takım oyuncuları ilk antrenmanda kondisyon çalışması yaptı. Milli takımın, şampiyonaya kadar günde çift idman yapacağı bildirildi.

Milli Takım Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 Aralık'ta Antalya'da başlayacak Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nın açılış maçını Fransa ile oynayacaklarını ve bu maçı kazanmak istediklerini söyledi.

Şampiyonada yer alan Rusya'nın iyi bir takım olduğunu da belirten Köprülü, ''Bizim çocuklarımız Ruslar kadar iyi oyuncular. Geçtiğimiz yıl Ruslar'a kaybetmiştik. Ancak bu kez onlarla finalde karşılaşırsak yenmek istiyoruz. Kupayı da kazanmak istiyoruz'' dedi.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda oynayan oyuncuların bir çoğunun takımda yer almadığına dikkati çeken Köprülü, takımın iskeletini bozmadıkları, genç ama deneyimli bir kadroya sahip olduklarını açıkladı.

-''AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUZ''-

Milli takım kaptanı Adem Püskül de, Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olmak ve kupayı Türk halkına hediye etmek istediklerini söyledi.

Milli Takım oyuncusu Ahmet Öztürk ise, hedeflerinin dünya üçüncülüğünden sonra Avrupa şampiyonu olmak olduğunu kaydetti.

Ampute Avrupa Futbol Şampiyonası, 2-6 Aralık tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*