Ampute Milli Takımımız Fransa'yı 3-1 yendi

Ampute Milli Takımımız Fransa'yı 3-1 yendi.10623
  • Giriş : 02.12.2008 / 22:35:00

Antalya'da başlayan 2. Avrupa Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye Ampute Milli Takımı, ilk maçında Fransa karşısında 3-1 kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Wow Kremlin Palace Futbol Center'da düzenlenen Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası başladı. Şampiyonanın ilk gününde Türkiye Ampute Milli Takımı ile Fransa Ampute Milli Takımı karşı karşıya geldi.

Ampute Türkiye Milli Takımı'nın Fransa karşısında iki golünü atan Rahmi Özcan, Avrupa şampiyonasında ilk maçlarını kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Bu şampiyonada Türk bayrağını en iyi şekilde temsil edeceğiz. Kazandığımız bu galibiyeti gazilerimiz ve şehit yakınlarına armağan ediyoruz" dedi.

Avrupa Şampiyonası'nın ilk maçını kazandığımız için mutlu olduklarını belirten Milli Takım oyuncularından Barış Telli de, "İlk maçımızda çok iyi bir sonuç aldık. Bu maçı bütün Türkiye'ye armağan ediyoruz" diye konuştu.

Böyle şampiyonaların ilk maçını kazanmak çok önemli olduğunu vurgulayan Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü ise, "İlk maçımızı çok iyi bir skorla bitirdik. Fransa karşısında 3-1 kazandık. Maçın geleninde oyunu elimizde tuttuk. Top hakimiyetimiz çok iyidi. Yediğimiz gol ise bir anlık kontra ataktan yedik. Biz futbolun güzelliklerini ortaya koymak istiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*