Ana boru patladı mahalleyi su bastı

Ana boru patladı mahalleyi su bastı.16943
  • Giriş : 21.07.2008 / 17:34:00
  • Güncelleme : 21.07.2008 / 17:39:36

Balıkesir'de bir mahalleye gelen ana boru gece üçte patlayınca tüm mahalleyi su bastı. Sular sokakları dereye çevirken vatandaş patlak suyu bidonlara doldurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir İkizcetepe Barajından şehire gelen su dağıtım şebekesinin Kasaplar Mahallesi hattındaki ana borusu gece 03.00'da patlayınca mahalleyi su bastı. Durdurulamayan tazyikli su, asfaltı 2 metre çökertirken, ana cadde dahil bir çok sokak sular altında kaldı.

Cadde ve sokaklarda bulunan bina sakinleri alt katlara doğru akan suyun önünü kesmek için sabahladılar. Su patlağının meydana geldiği Soma Caddesinden gelen suları bir apartmanın bahçe duvarını yıkarak bodrum katlarına girdi.

Vatandaşların ihbarı ile gelen itfaiye müdürlüğü ekipleri gece başlattıkları çalışmalarını sabah 09.00'a kadar sürdürürken vatandaşlar olay yerine gelen belediye başkan yardımcısı ve fen işleri müdürüne tepki gösterdi.

Ana boru patlağının oluştuğu 2 metrelik göcükten bazı vatandaşların evlerinden getirdikleri su bidonlarıyla evlerine su taşımaya çalışmaları dikkat çekerken, Fen İşleri Müdürü Nazım Ergelen ise vatandaşları yoldaki çökmenin devam edebileceği uyarısında bulundu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*