Ana-oğulun hasreti mezarda bitti

Ana-oğulun hasreti mezarda bitti.24449
  • Giriş : 08.12.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 08.12.2008 / 00:02:42

Kurban Bayramı için Almanya'dan memleketi Salihli'ye gelen gurbetçi, annesinin evinde bir gece kaldı. Sonra mı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurban Bayramı için Almanya'dan memleketi Manisa'nın Salihli ilçesine gelen bir gurbetçi ile annesi sobadan çıkan gazdan zehirlenerek can verdi.
30 yıldan bu yana Almanya'nın Villingen-Scltwenningen şehrinde yaşayan ve burada bir firmada işçi olarak çalışan İbrahim Yanık (56), bayram ziyareti için geçen hafta yıllık iznini kullanmak üzere memleketi Salihli ilçesine geldi.

Eşinden ayrı olduğu öğrenilen ve Almanya'da iki çocuğu ve damadıyla birlikte yaşayan İbrahim Yanık, Mitatpaşa Mahallesi'nde ikamet eden annesi Fatma Yanık'ın yanına yerleşti. Birbirleriyle hasret gideren anne ve oğul üç gece önce birlikte uykuya daldılar ve gözlerini bir daha açamadılar. Sobadan sızan karbonmonoksit gazı anne ve oğulun ölümüne neden oldu.

5 Aralık günü Almanya'da bulunan oğlu Ahmet Yanık (27) babaannesinin evini telefonla aradı. Ev telefonundan bir türlü babaannesi ve babasına ulaşamayan Yanık, daha sonra babasının cep telefonunu aradı. Ondan da cevap alamayan Ahmet Yanık telaşlanarak durumu kız kardeşi Hilal Torun'a bildirdi. Ne yapacaklarını şaşıran iki kardeş daha sonra Salihli Emniyet Müdürlüğü'ne ulaşarak yardım istedi.

Verilen adrese giden polis kapıyı uzun süre çalmasına rağmen açılmayınca çilingir getirerek kapıyı açtırdı. İçeri giren polisler İbrahim Yanık ve annesi Fatma Yanık'ın cesetleriyle karşılaştı. Cesetler önce Salihli Devlet Hastanesi morguna ardından da İzmir Adli Tıp Merkezi'ne gönderildi. Yapılan otopsi sonucu anne ve oğlunun odadaki sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşıldı.

Olayın duyulmasından sonra İbrahim Yanık'ın Almanya'da bulunan oğlu Ahmet Yanık, kızı Hilal Torun ve damadı Özcan Torun bugün (7 Aralık Pazar) ilk uçakla Türkiye'ye gelip Salihli'ye ulaştılar. Talihsiz anne ve oğlunun cenazesi Salihli'nin Kemerdamları kasabasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*