Ana yüreği oğlunun acısına dayanamadı

  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Antakya'da, oğlunun toprağa verilmesinin acısına dayanamayan anne, mezarın başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, 20 yıldır Hollanda'nın Arnem kentinde bir plastik fabrikasında şef alarak çalışan Antakyalı Semih Sural (46), Hollanda'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybedince memleketi olan Antakya'ya getirilerek, Turunçlu beldesi Armutlu mahallesinde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

Defin sırasında oğlunun acısına dayanamayan anne Bedia Sural (70), mezarlıkta kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Semih Sural'ın eniştesi Fuat Sultanoğlu, evli 2 çocuk babası olan Semih Sural'ın 20 yıldır Hollanda'da çalıştığını belirterek,"7 ay önce ensesinde bir çıban çıkmış bu çıbanı ameliyatla aldırmak için hastaneye yatmış ve sağlığına kavuşunca taburcu olmuştu. Bir süre önce izne geldi ve yaklaşık olarak bir ay burada kaldı. Rahatsızlanınca kendisini tekrar Hollanda'ya yolcu ettik. Yeniden hastaneye yatan Sural, 25 Nisan Salı günü kurtarılamayarak yaşamını yitirdi." dedi.

Cuma akşamı uçakla İstanbul'a oradan da aktarmalı olarak Adana'ya gelen cenazeyi alarak bu sabah aile mezarlığında defnettiklerini belirten Fuat Sultanoğlu, "Biz cenazeyi defin ederken kayınvalidem mezarı başında aniden kalp krizi geçirerek oğlunun mezarı başında yaşamını yitirdi. Sabah saat 11.00'de kayınbiraderimi defnettik, saat 17.00'de de annesini defnettik." diye konuştu.

Anne ve oğlun aynı gün toprağa verilmesi yakınlarını ve mahalle sakinlerini yasa boğdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious