Ana yüreği yandı, görenleri ağlattı

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Antalya'da karayolunun kenarında servis aracından inip yolun karşısına geçmeye çalışan ilköğretim öğrencisi Fatma Nur Pektaş'a (10) bir taksi çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağır yaralı olarak bindirildiği ambulansta hastane yolunda ölen minik kızın annesi Gülizar Pektaş, kazayı haber alınca el örgüsü yün çoraplarıyla sokağa fırladı. Kaza yerine gelen Gülizar Pektaş, kızının ölüm haberini alınca karayolunda koşmaya başladı ancak acıya daha fazla dayanamayarak bayılıp yola yığıldı. Annenin feryatlarına tanık olanlar gözyaşlarını tutamadı.
Alanya'nın Konaklı Beldesi'nde Kemal Atlı İlköğretim Okulu öğrencisi Fatma Nur Pektaş, dersleri bittikten sonra 4 yaş büyük ablası Dilek'le okul servisine bindi. Servisten D- 400 karayolunun kenarında inen 2 kardeş, yolun karşı tarafındaki evlerine gitmek üzere karayolunu geçmeye çalıştı. Fatma Nur'a, Hasret Ç.'nin kullandığı 07 J 0614 taksi hızla çarparak ağır yaralanmasına neden oldu. Servis aracında bulunan öğretmenlerin de yardımıyla bir otomobile konulup Konaklı Medikal Tıp Merkezi'ne götürülen küçük kız, buradan ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken yolda öldü. Saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayı evde otururken duyan Fatma Nur'un babası Şükrü ile annesi Gülizar Pektaş sokağa fırladı. Ayağındaki el örgüsü yün çorapların üzerine ayakkabı bile giymeye fırsat bulamadan karayoluna kadar koşan acılı anne, kızının ölüm haberini alınca şoka girip Alanya yönüne doğru koşmaya başladı. Ölen kızın öğretmenlerinin de peşinden koşarak durdurmaya çalıştığı anne, yaşadığı büyük acıya daha fazla dayanamayarak bayılıp yola devrildi.
Yoldan geçen bir otomobile bindirilerek hastaneye kaldırılan annesinin durumunu gören, kızkardeşi gözlerinin önünde ölen abla Dilek ise çevresindekilere, “Benim bir suçum yok. Ben birşey yapmadım'' diyerek sinir krizi geçirdi.
Fatma Nur Pektaş'a çarptıktan sonra aracını olduğu yerde bırakıp kaçan taksi sürücüsü Hasret Ç. ise Konaklı İlçe Jandarma Karakolu'na giderek teslim oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious