Anadol: Keşke uyarılarımızı dikkate alsalardı

Anadol: Keşke uyarılarımızı dikkate alsalardı.10245
  • Giriş : 05.06.2008 / 21:42:00
  • Güncelleme : 05.06.2008 / 21:44:15

CHP'li Kemal Anadol, türban davasıyla ilgili olarak "Keşke uyarılarımızı dikkate alsalardı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Anayasa Mahkemesinin verdiği kararla ilgili olarak, "Keşke CHP'nin bu yöndeki uyarıları dikkate alınsaydı, bu tür kararlarla karşılaşmasaydık" dedi.

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol ile Hakkı Süha Okay, Parlamentoda düzenledikleri basın toplantısında Anayasa Mahkemesinin başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin iptal kararını değerlendirdi.

Anadol, "Bir sevinç, bir mutsuzluk, bir tezahürat gibi hukuk dışında bir seçim veya kongre havasında asla değiliz. Tam tersine keşke CHP'nin bu yöndeki uyarıları dikkate alınsaydı, bu tür kararlarla karşılaşmasaydık. İspanya'da başlayan 'velev ki siyasi simge olsa' sloganıyla başlayan macera Türkiye'nin kuruluş ilkelerine Anayasanın 2 ve 4. maddelerine çarpmıştır" diye konuştu.

Anadol, "Anayasa Komisyonunda, Genel Kurulda ifade ettik. Bize rağmen bu düzenleme çıkınca, 'biz isteriz yaparız, madem çoğunluk bizde her şeyi yaparız' anlayışı içinde bu değişiklik yapılınca dava açtık. Dava, bu şekilde sonuçlanmıştır. Anayasa Mahkemesinin bu kararını saygıyla karşılıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious