Anadolu, Filistin' e el uzatıyor

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Kütahya'da Haz Beton ve Final 43 şirketleri, İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığı ile birer günlük gelirlerini Filistin için bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İHH Kütahya Tanıtım Sorumlusu Mustafa Hacımustafaoğulları, başta ABD olmak üzere batılı emperyalist haçlı devletlerinin desteğinde kurulan "terörist" İsrail devletinin Filistin'deki Müslümanlara uyguladığı işgal, soykırım, baskı ve vahşetin yarım asırdır devam ettiğine dikkat çekti.

Hacımustafaoğulları, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile İslam dünyasını işgale devam eden ABD ve müttefiklerinin bu proje paralelinde İsrail'in Filistin ve Lübnan'da uyguladığı vahşeti destekleyip yönlendirdiğini söyledi. Hacımustafaoğulları şöyle konuştu: "Her gün Güneydoğu'da askerlerimizi katleden PKK teröristlerini her yönden destekleyen ABD, Türkiye'nin Kuzey Irak'tan gelen tehdidi önlemeye yönelik haklı girişimlerini engellemektedir. Filistin ve Lübnan'daki kardeşlerimize katı bir gıda ve ilaç ambargosu uygulanmaktadır. İnsanlar açlık ve ölüme mahkum edilirken, bazı İslam ülkelerinin Filistin'e yaptığı yardımlar bankalarda bloke edilerek, Filistin halkına ulaşması engellenmektedir. Ambargo nedeniyle ameliyatlar narkozsuz yapılmaktadır. ABD şirketi Coca Cola 1 yıllık gelirini İsrail'e bağışlamıştır."

İsrail'i destekleyen emperyalist batılı devletlerin mallarının boykota devam edileceğini bildiren Hacımustafaoğulları, "Bugün örnek bir davranışla Haz Beton ve Final 43 şirketleri 1 günlük gelirlerini Filistin'e bağışlamışlardır. İHH aracılığıyla bu yardımlar Filistinli kardeşlerimize bizzat ulaştırılmaktadır. Ayrıca, genç kardeşlerimiz de harçlıklarından biriktirdikleri paraları bağışladılar. Başlayan bu kampanya devam edecek. Yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlarımız, esnaflarımız ve şirket sahipleri bizimle temas kurabilirler." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious