Anadolu Ateşi İskenderun'da yandı

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Son yıllarda Türkiye'nin adını dünyanın dört bir tarafında başarı ile duyuran Anadolu Ateşi, Ramazan'ın ilk günü İskenderun'daydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin en büyük ikinci anıtı olan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştiilen gösteriyi 5 binin üzerinde vatandaşın yanı sıra İskenderun'daki Çinliler de izledi. Şimdiye kadar dünyanın 40 ayrı ülkesinde gösteri gerçekleştiren Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 1005'inci gösterisini İskenderun'da gerçekleştirdi. Ramazan'ın ilk günü olması ile daha da önem kazanan gösteriyi İskenderun halkı ilk kez canlı izleme fırsatı buldu. İskenderun Belediyesi'nin yanı sıra İskenderun'da faaliyet gösterin çeşitli sanayici ve iş kollarının katkıları ile gerçekleştirilen gösteriyi izlemek için iftarını açan İskenderun halkı Atatürk Anıtı önüne akın etti. Türkiye'nin dört bir tarafında yaşayan kültürü müzikal olarak sunan Anadolu Ateşi'nin gösterileri ise vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

İskenderun Demir - Çelik fabrikalarında çalışan ve çoğunluğu mühendis olan Çinliler de Anadolu Ateşi'ni izlemek üzere gösteri alanına geldi. Bol bol fotograf çeken Çinliler, gösteri karşısında hayranlıklarını gizleyemediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious