Anadolu Jet İstanbul uçuşlarını başlattı

Anadolu Jet İstanbul uçuşlarını başlattı.13608
  • Giriş : 22.06.2009 / 23:32:00

Anadolu Jet'in, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndan Bodrum ve Ankara uçuşları başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabiha Gökçen Havalimanı B terminalinde düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Anadolujet'in ilk defa Sabiha Gökçen Havlimanı'na geldiğini belirterek, ''Daha önce Ankara'da Anadolujet markası altında daha değişik bir ürün tasarımıyla belirli bir müşteri kesimine hizmet edecek bir proje tasarlamıştık. Bunu şimdi İstanbul'a bağlıyoruz. Böylece müşterimize çok değişik fırsatlar sunmuş oluyoruz'' diye konuştu.

Karlıtekin, THY olarak bu havalimanına çok önem verdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Biliyorsunuz bu hava alanına ilk inanan THY oldu. Buraya ciddi bütçeler ayırdık. Hatta burası tutulsun diye biraz da zarar ettik, ama zamanla tutuldu. Sun Express geldi, Anadolujet geldi. Artık bundan sonra THY'nin uluslararası organizasyonlarını da yavaş yavaş buraya intikal ettireceğiz. Yani İstanbul çok büyük bir şehir, farklı ürünlere ihtiyaç var. Bizde bunları karşılamak üzere her şeyi yapıyoruz.''

Anadolujet'in Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçuşlara başlaması dolayısıyla çok sevinçli olduklarını dile getiren Karlıtekin, ''Gerçekten güzel bir proje oldu. Çünkü 1.3 milyon yolcu taşıdığımız ve zarar ettiğimiz operasyonu neredeyse iki katına yani 2.5 milyon yolcuya çıkardık. Yeni yolcu kesimimiz oldu. Anadolujet Sabiha Gökçen'e gelerek, yeni bir yolcu kitlesi oluşturdu'' dedi.

Karlıtekin, böyle bir uygulamanın piyasayı derinleştireceğini ve diğer firmaların bilet satışında azalmaya sebep olmayacağını, aksine firmaların birlikte çalışarak piyasayı geliştireceğini sözlerine ekledi.

Anadolujet'in icrasından sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sami Alan da Anadolujet'in Türkiye'nin 25 noktasına sefer düzenlediğini belirterek, Anadolu'nun dört bir yanını ve Ankara'yı İstanbul'a ulaştıracağını, artık İstanbulluların da Sabiha Gökçen'den Bodrum'a devam edecek şekilde planlanan seferlerle çok uygun fiyatlara ve cazip saatlerde uçabileceğini söyledi.

Toplantıda konuşmaların ardından, Bodrum yolcuları uçağa alınarak yolcu edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı B Terminali'nde hizmet verecek Anadolujet, her gün İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul ve İstanbul-Bodrum ve Bodrum-İstanbul seferleri düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*