Anadolu Jet'in seferleri başladı

Anadolu Jet'in seferleri başladı.6071
  • Giriş : 27.02.2009 / 20:36:00

Ankara-Çorlu arası tarifeli yolcu taşımacılığı yapacak olan Anadolu Jet firmasına ait Boeing 737-700 tipi Muğla isimli uçak, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki havalimanına iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ve Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Çorlu Hava Alanı'nda düzenlenen karşılama töreninde, uçaktan inen AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut ile 54 yolcuyu karşılayarak sohbet ettiler.

İçişleri Komisyon Başkanı Akbulut, hava alanında düzenlenen toplantıda, bunun on yıllık bir rüya olduğunu belirterek, ''Bu seferlerin Çorlu'da da başlaması için çok uzun yıllar uğraştık. Şimdi sıra bu uçakları doldurmaya ve yolcu bulmaya geldi'' dedi.

Şimdilik sadece Ankara-Çorlu arası yolcu taşımacılığı yapılacağını ifade eden Akbulut, yolcuya bağlı olarak, başka illere de sefer başlatılabileceğini bildirdi.

Akbulut, Çorlu Havalimanı'nda Ankara-Çorlu arası her gün bir defa gidiş ve bir defa da geliş seferleri yapılacağını söyledi.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan da Çorlu Havalimanı'nın Ankara–Çorlu arası seferli yolcu taşımacılığının başlamasının bölgeye farklı ve güzel bir hava katacağını kaydetti.

Vali Doğan, şunları kaydetti:

''Hayatta iyi ve kötü günler var. Geçtiğimiz gün feci bir uçak kazası yaşandı. Anadolu Jet Firması Çorlu'da yapılacak olan programı iptal etti. Biz devlet olarak bu ilk tarifeli yolcu uçağının gelişini yapılan tören ile kutladık.

Kentlerin süper ligde oynaması için, beş yıldızlı otel ve tarifeli yolcu uçağı olan hava alanı gerekli. Her gün kendimize yeni hedefler bulmalıyız. Çorlu'ya hava, demir yollarının yanı sıra gelişmiş sanayisiyle lojistik merkezi oluşturulmalıdır. Lojistik merkezi hareketimiz de önemli anlamda yoluna girdi. Bu çalışmalara tüm Trakya bölgesi ve Çorlu halkının sahip çıkması gerekli.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*