Anadolu Kültürü, İstanbul'un tarihi mekanı Feshane'de

Anadolu Kültürü, İstanbul'un tarihi mekanı Feshane'de .13142
  • Giriş : 03.05.2008 / 14:38:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 14:43:44

İstanbul'un tarihi mekânlarından Feshane'de yılın en renkli fuarı kapılarını açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul 2010 Organizasyonu destekleriyle Ünyap Fuarcılık; kültür başkenti şehr-i İstanbul’un tarihi mekânlarından Feshane’de 01/06 Mayıs 2008 günlerinde Anadolu Kültürünü yaşatanları ve yaşayanları Anadolu Kültürü 2008 ‘Yöresel Yiyecek – İçecek, El Sanatları – Takı, Tekstil – Tekstil Ürünleri, Doğa ve Kültür Turizmi Fuarı’nda bir araya getiriyor.

İstanbul’un 2010 yılında kültürel başkent seçilmesine yönelik yapılan Anadolu Kültürü Fuarı; 2008 ve 2009’da ulusal 2010 yılında misafir ülkelerinde katılımıyla uluslar arası organize edilecek. Doğumdan ölüme hayatın her aşamasında yer alan Anadolu Kültür öğelerini, insanlığa hatırlatmak ve genç nesile tanıtmak amacıyla, kültürümüzde yer alan çeşitliliğin festival tadında sunulduğu bir ortamda; zanaatkarları, tarihi firmaları, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerini halkla buluşturuyor.

Anadolu Kültürü Fuarı’nda; yöresel yiyecek – içecek kültüründen.. organik gıdalara, el sanatlarından.. hediyelik eşyalara, el işçiliğiyle dokuma ürünlerden.. tekstil ürünlerine, doğa turizminden.. kültür turizmine kadar geniş bir yelpaze yer alıyor.

Haliç’in kıyısında kurulacak sahnede; Ahmet Özhan, Songül Karlı, Zekeriya Ünlü, Dursun Ali Erzincanlı gibi sanatçıların katılımıyla verilecek çeşitli konserler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin halk oyunları gösterileri, yöresel kıyafet defilesi, karagöz ve meddah oyunları gibi aktivitelerle renklenecek fuarda, aynı zamanda yöresel kına gecesi gibi adetlerde temsili olarak canlandırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious