Anadolu Üniversitesi, Avrupa'daki gurbetçilerin egitimiyle de ilgileniyor

  • Giriş : 30.11.2005 / 00:00:00

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Engin Ataç, Bati Avurpa'daki 7 ülkede toplam 2 bin Türk ögrencinin Anadolu Üniversitesinde egitim aldigini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin yurt disinda egitim faaliyetlerini yürüten tek üniversitesinin Anadolu Üniversitesi oldugunu belirten Ataç, "Açik ögretim hizmetlerinde Bati Avrupa'daki 7 ülkede 2 bine yakin ögrencimiz var. Köln'de Türk ögrencilerinin fazla olmasi nedeniyle merkezimizi Köln'e kouslandirdik." seklinde konustu.
Anadolu Ümiversitesi'nin Köln Üniversitesi'yle ortak bir master programii uyguladigini ifade eden Rektör Ataç, 19 ögrencilerinin bu üniversitede yüksek lisans egitimi aldigini bildirdi. Yüksek lisans yapmak isteyen bütün ögrencilere yardimci olduklarini belirten Rektör Ataç, Avrupa'daki Türk vatandaslarina egitim konusunda destek vermek için ellerinden gelen her türlü destegi vereceklerini ve bu konudaki tüm önerilere açik olduklarini bildirdi.
Ayni zamanda Yüksek Ögretim Kurumu (YÖK) üyesi olan Engin Ataç, Anadolu Üniversitesi'nin Avrupa'daki faaliyetlere YÖK'ün verdigi izinle sürdürdügünü sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious