Anadolu Üniversitesi'nde kavga

Anadolu Üniversitesi'nde kavga.24881
  • Giriş : 15.05.2008 / 18:43:00

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Yunusemre Yerleşkesi'nde düzenlenen Bahar Şenliklerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada biri bıçakla olmak üzere 5 genç yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, AÜ Yunusemre Yerleşkesi içinde Bahar Şenliklerinin düzenlendiği alanda karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı.

Kavgada biri bacağından bıçakla, 4'ü ise darbedilerek yaralanan beş öğrenci yerleşke içindeki AÜ Hastanesine kaldırıldı. Şüphelilerin yakalanması için arama çalışması başlatıldı.

Üniversitenin özel güvenlik görevlileri yerleşke içinde, çevik kuvvet ekipleri de yerleşke dışında önlem aldı.

5 öğrencinin yaralanmasının ardından bir araya gelen bir grup öğrenci, şenlik alanından Rektörlük binasına kadar sloganlar atarak yürüdü.

Burada toplanan grup, Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli ile görüşme taleplerine olumsuz yanıt alınca oturma eylemi başlattı.

Yerleşke içindeki bulvarı trafiğe kapatan grup, AÜ Hastanesi dışındaki araçların yolu kullanmasına izin vermiyor. Gruptaki öğrenciler ile caddeyi kullanmak isteyen araçların sürücüleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious