'Anadolu'da gazeteciler sahipsiz!'

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Bam-Teli Programı'nın sunucusu Tayfun Taliboğlu; 'Anadolu'da gazeteciler sahipsiz!' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bam-Teli Programı'nın sunucusu Tayfun Taliboğlu, Zaman Gazetesi'nin Isparta muhabiri Mustafa Altuntaş'ın Belediye Başkanı Hasan Balaman tarafından dövülmesini "Bu olayda da gördük ki Anadolu insanı ne kadar sahipsizse, Anadolu'da görev yapan gazeteciler de o kadar sahipsiz" şeklinde değerlendirdi.
Zaman Gazetesi muhabirinin Isparta Belediye Başkanı tarafından makamına çağrılıp hastanelik oluncaya kadar dövülmesine tepkiler sürüyor. Anadolu'yu karış karış gezen NTV programcısı Tayfun Taliboğlu, Zaman muhabirine yapılan saldırıya tüm medyanın ortak tepki göstermesini istedi. Taliboğlu, kendisinin bu olaya Isparta'da hazırlayacağı bir programla tepki göstereceğini belirtti. Taliboğlu, şöyle konuştu: "Anadolu'yu karış karış dolaşan bir insan olarak Anadolu insanının ne kadar sahipsiz olduğunu gördüm. Belediye Başkanı tarafından bir gazeteci arkadaşımızın dövülmesi, bilinen bir gerçeği bir kez daha ortaya çıkardı. Anadolu insanı gibi Anadolu'daki yerel gazeteciler de sahipsiz. Başkanın bu davranışı insanlık dışı. Buna hep birlikte tepki göstermeliyiz"

Ünlü televizyoncu, kendisinin ilk fırsatta Isparta'ya gideceğini belirterek şunları söyledi: "Bu olayın ardından Anadolu'da gazetecilik yapan arkadaşlarımızın sorunlarını dile getiren bir program hazırlamaya karar verdim. Bu programın ilk durak yeri Isparta olacak. Gazeteci arkadaşımıza yanlız olmadığını göstereceğiz. Saldırganlarda Anadolu gazetecisinin yanlız olmadığını görecekler."

Taliboğlu, medyanın bu konuda sorumluluğu olduğunu ifade ederek "Bazı medya ve patronlar reklam ilişkilerinden dolayı bu olaya sessiz kalmamalı, bazı medya ve patronlar ise ideolojik nedenlerden dolayı bu çirkinliğe seyirci kalmamalı. Tepkimizi hep birlikte ve net bir şekilde ortaya koymalıyız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious