Anadolu'da yükselen aç gözlü sınıf

Anadolu'da yükselen aç gözlü sınıf .10764
  • Giriş : 07.07.2008 / 20:43:00

Yazar Murathan Mungan, Habertürk'te katıldığı programda Anadolu'da yükselen aç gözlü bir esnaf sınıf bulunduğunu ve kısa sürede zengin olabilmek için hiçbir şeyi dinlemediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Murathan Mungan, Balçiçek Pamir'in sunduğu 'Söz Sende' programına telefonla konuk olarak yazar Latife Tekin'in Karabük'teki festivalde Belediye Başkanı Hüseyin Erer tarafından susturulmasını değerlendirdi.

Bunun üzücü bir durum olduğunu vurgulayan Murathan Mungan, basında yapılan tartışmalarda konunun özünün kaçırıldığını vurgulayarak, "Belediye başkanı ya da o ilin mülki amiri bağlı bulundukları partiden, siyasi inançtan farklı olarak bir kurumsal kimliğe sahiptirler. Dolayısıyla bir davranış bilgisine sahip olmalılar" diye konuştu.

ANADOLU'DA YÜKSELEN AÇ GÖZLÜ SINIF

Bir televizyon kanalında olayla ilgili görüntüleri izlediğini belirten Murathan Mungan, "Bir pavyon kabadayısı üslubu ile festival yönetilmez, yapılmaz, o ilçe temsil edilmez" diyerek tepkisini dile getirdi. Mungan, Anadolu'da yükselen aç bir sınıf olduğu değerlendirmesi yaparak, şunları söyledi:

"Kadından Kentler nedeniyle 16 kenti dolaşırken çektiğim bazı resimlerde de bunu görüyorum, bir tür aç gözlü bir orta sınıf esnaf zengini bir yükselen dalga var. Bu çevre, doğa falan filan dinlemiyor. Hatta mirasının başını beklemeleri gereken kültürel yapılar, kaynaklar falan da dinlemiyorlar. Bir an önce zengin olma hırsına kapılmış ciddi bir kesim var."

Balçiçek Pamir, Mungan'ın bu tespiti üzerine "Peki bu hükümetle bağlantılı bir yükselen mi?" şeklinde soru yöneltti.

Mungan, "Hayır, sadece bu kesim yani birebir bir örtüşmeden söz edemem, bu haksızlık olur. Ama şu da önemli bir şey, şu anda hangi tren hareket ediyorsa onun katarının yolcusu olmayı tercih ederler" diye konuştu

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*