Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş durdu

  • Giriş : 22.06.2009 / 14:29:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 20:35:20

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün FSM Köprüsü'nde önceki gece başlattığı bakım ve onarım çalışmalarının etkisi bugün kendini gösterdi. İBB kameralarından canlı takip...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaz tatilinin başlamasıyla İstanbul'da trafiğin büyük oranda rahatlaması bekleniyordu. Ancak FSM'de başlatılan çalışmalar trafiğin temmuz ayı içerisinde çok daha yoğun olacağını ortaya koydu.

Köprüdeki genleşme derzlerinin değiştirilmesi kapsamında 31 Temmuz'a kadar sürmesi planlanan bakım onarım çalışmaları işlerine giden İstanbullular'a saç baş yoldurdu. Çalışmalardan haberlerinin olmasına rağmen girdikleri köprü trafiğinde uzun süre beklemek durumunda kaldıklarına dikkat çeken sürücüler, saatlerce beklemekten dolayı isyan etti. Kimi sürücüler yarından itibaren toplu ulaşım araçlarını kullanacağını dile getirdi. 3 saatten bu yana trafikte boğuştuğunu söyleyen bir vatandaş, "İşimize geç kaldık. İşlerimiz yarım kaldı" dedi.

FSM'de 2 şerit kapatılınca oluşan trafikten kaçmaya çalışan sürücüler Boğaziçi Köprüsü'ne yöneldi. Bir kısmı da Harem'den arabalı vapuru kullanmak isteyince buralarda da trafik kilitlendi. E-5'ten Harem'e giden sahil yolunda trafik tamamen durdu. Sabah saatlerinde Harem'e ulaşması gereken şehirler arası otobüsler gecikmeli olarak yolcularını indirdi.

Anadolu yakasında yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik Boğaz Köprüleri'nden Göztepe'ye kadar kilometrelerce uzadı. Akşam saatlerinde dönüş trafiğinin tam tersi istikamette yoğunlaşması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*