Anadolujet'in Ankara uçuşları doldu

Anadolujet'in Ankara uçuşları doldu.8933
  • Giriş : 08.04.2008 / 20:24:00

Anadolu'dan Başkente gitmek için saatlerce süren otobüs yolculuğuna son vermek için harekete geçen THY'nin yan kuruluşu Anadolu Jet, 23 Nisan'da başlayacağı seferler için şimdiden talep alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vergisi hariç 29 YTL olan bilet fiyatı için talepler Nisan ayı sonuna kadar biterken bu ücretlerin daha çok öğrenci ve askerler için bir fırsat olduğu ifade edildi.

Anadolu Jet'i tanıtmak için Adana Seyhan Oteli'nde basın toplantısı düzenleyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, şirket olarak 6 yıldır kar etiklerini ancak, şirketin geriye dönük zararlarını kapatmaya çalıştıklarını söyledi. Bu amaçla küçük yatırımcıya kar payı dağıtmadıklarına işaret eden Karlıtekin, dünya petrol fiyatının 20 dolardan 107 dolara kadar çıkmasına döviz kurlarındaki gerileme gibi bir dizi olumsuzluklara rağmen kar ettiklerini kaydetti. Yurt içi seferleri kadar yurt dışı seferlerine de önem verdiklerini bu nedenle de kara geçtiklerini belirten Karlıtekin, "Bu yıl yurt dışına çalışan uçakların bakım ve değişimi için 60 milyon dolarlık yatırım yaptık. THY kar ettikçe büyüyor. Önümüzdeki yıllarda İstanbul hava trafiğinde meydana gelecek tıkanmayı önlemek için Ankara merkezli uçuşlarımızı başlattık. Van'dan Erzurum'dan, Hatay'dan Adana'dan saatlerce süren otobüs yolculuğu ile Ankara'ya ulaşılması yerine, daha ucuza Anadolu insanını Ankara'ya taşıyacağız. Bunun için 23 Nisan'da 20 ilden Ankara'ya, Ankara'dan da 20 ile seferler başlıyor. Adana'dan da Ankara'ya haftada 2 sefer yapacağız." diye konuştu.

THY Yönetim Kurulu Gelir Başkanı Sami Alan ise 23 Nisan'da başlayacak uçuşlar için bilet satışlarının başladığını 29 Nisan'a kadar olan seferlerin dolma noktasına ulaştığını kaydetti. Her uçakta ilk 29 koltuğun 29 YTL olduğunu, vergilerle birlikte 54 YTL, 29-49 numaralı koltuk arası ise 49 YTL vergilerle birlikte 59 YTL olduğunu belirten Alan, "Adana-Ankara arasında 29 ve 49 YTL'ye bilet bulmayan yolcularımız yüksek ücretle Ankara'ya uçarsa, Ankara üzerinden İstanbul'a uçuşu 29 YTL olacak." dedi.

Tanıtım toplantısında Adana Valisi İlhan Atış, Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş, Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş ile iş adamları ve bürokratlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious