Anamur'da çete operasyonu: 22 gözaltı

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Mersin'in Anamur İlçesi'nde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin birlikte operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mersin'in Anamur İlçesi'nde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin birlikte düzenlediği operasyonda, 51 ayrı suça karıştığı belirlenen 22 kişilik çete çökertildi.

Ekiplerin, uzun süren takibin ardından gerçekleştirilen ve ilçenin eski adı ‘Mamure’nin verildiği operasyonda, 22 kişi gözaltına alındı.

Anamur ve çevresinde 51 ayrı suça karıştığı belirlenen çete üyelerinin üzerine ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramada, 4ruhsatsız tabanca, 4 şarjör, 20 fişek, 5 av tüfeği, 35 av tüfeği fişeği, 1 sahte 20 YTL, 1 sahte 50 YTL, 32 bin YTL'lik 4 ayrı senet fotokopisi, çalıntı 26 cep telefonu, 2 oto teybi ve 1 sustalı bıçak ele geçirildi. Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 22 zanlı, ‘suç örgütü kurmak, örgüte liderlik yapmak ve örgüt üyesi olmak’ suçlarından 4 klasör dosyayla nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious