Anaokulu öğrencileri köylü çocuklara yardım etti

  • Giriş : 09.03.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesi Özel Ufuk Anaokulu öğrencileri kendi aralarında topladıkları eşyaları, Gümüşkavak köyünde eğitim gören arkadaşlarına dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köydeki kardeş Kızılcaşehir İlköğretim Okulu'nu da ziyaret eden öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları hediye paketlerini dağıtarak paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğini sergiledi.

Özel Ufuk Anaokulu Müdürü Bayram Şahan, köyde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kampanya kapsamında 4-6 yaş grubu öğrencilerin sınıf öğretmenleri ile birlikte köyde eğitim gören arkadaşlarına giyecek, araç ve gereçler dağıttığını anlatan Şahan, "Öğrencilerimiz Gümüşkavak, Yeşilöz ve kardeş okulumuz olan Kızılcaşehir İlköğretim Okulu'na giderek çeşitli eşyalar dağıttı. Paylaşma kavramının unutulduğu bu dünyada minik elleriyle paketler hazırladılar. En beğendikleri eşyalarını köyde zor şartlar altında eğitim gören arkadaşlarına dağıttılar. Çünkü, sevgiler paylaştıkça; kederler, üzüntüler de paylaştıkça azalır. Biz de bu anlayışla bu tür yardım kampanyalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious