Anaokulu tarihi ahşap bina yandı

Anaokulu tarihi ahşap bina yandı.9378
  • Giriş : 22.02.2009 / 08:19:00
  • Güncelleme : 22.02.2009 / 08:28:03

Eyüp'te anaokulu olarak kullanılan tarihi ahşap binada yangın çıktı. Yangının gece çıkması, olası faciayı önledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Eyüp'te anaokulu olarak kullanılan tarihi ahşap binada yangın çıktı. Alev alev yanan binadan geriye enkaz yığını kaldı. Yaklaşık 100 öğrencinin eğitim gördüğü anaokulundaki yangının gece çıkması, olası can kaybını engelledi.

Edinilen bilgilere göre Eyüp Nişanca Mahallesi Nazırağa Yokuşu 19 numarada bulunan tek katlı ahşap binada saat 03.30 sularında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İlim, Kültür ve Sanat Vakfı (İLKSAV) tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden kiralandığı ve Mustafa Efendi Eğitim ve Kültür Merkezi adıyla faaliyet gösterdiği öğrenilen binadaki yangın, kısa sürede büyüdü. Alevleri fark eden vatandaşlar, durumu hemen itfaiyeye haber verdi. Yangına ilk olarak Eyüp itfaiye ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 400 metrekare alana yayılan yangın nedeniyle olay yerine Fatih, Bayrampaşa, Balat, Şişli ve Gaziosmapaşa müfrezesinden itfaiye ekipleri takviye olarak sevk edildi.

Yangın, itfaiyenin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu söndürülebildi. Yanan binada bekçi olarak çalışan yaşlı bir vatandaş da son anda dışarı çıkarak kurtulmayı başardı. İLKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yaman, binanın yanışını üzüntülü şekilde izledi. Alevlere teslim olan tarihi ahşap binadan geriye enkaz yığını kaldı.

Görgü tanıkları, yangının, binanın köşesinde başladığını ve daha sonra bütün binayı sardığını aktardı. Vatandaşlar, yangının gece çıkmış olmasının olası bir faciayı önlediğini ifade etti. Mahalle sakinleri, binada 0-6 yaş arası yaklaşık 100 çocuğa eğitim verildiğini söyledi.

Yanan binanın eskiden Mustafa Selami Efendi Tekkesi olduğu, 2005 yılında restore edilerek kiraya verildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*