ANAP-DP birleşmesinde derin çatlak

ANAP-DP birleşmesinde derin çatlak.12850
  • Giriş : 16.06.2009 / 08:45:00

ANAP yönetiminin büyük bölümü DP çatısı altındaki birleşmeye karşı çıkarken, DP ise üçüncü partiye karşı çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Encümen-İ Danış Başkanlığını yürüten Necmettin Karaduman'ın isteği üzerine DP'nin Genel Başkanlığı'na getirilen Hüsamettin Cindoruk, göreve gelir gelmez, ANAP ile birleşme çabaları için düğmeye basıldı.

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve ANAP Genel Başkanı Salih Uzun'un, eski Başbakan Mesut Yılmaz şahitliğinde kestiği söz daha nikah gerçekleşmeden eleştiri almaya başladı. ANAP yönetiminin önde gelen bazı isimleri birleşmeye karşı çıkarken, bazı isimler de üçüncü parti çatısı altında birleşmeyi savunuyor.

CİNDORUK RAHATSIZLIĞI

ANAP'ın DP'ye ilhak etmesi durumunda yönetimin Hüsamettin Cindoruk ve ekibinde olmasından rahatsızlık duyan ANAVATAN'lılar, Cindoruk'a da karşı çıkıyorlar. Cindoruk'un daha genç bir ismin liderliğinde birleşmenin gerçekleşeceğini açıklaması bile ANAVATAN'lıları rahatlatmadı. DP-ANAP birleşmesinin ardından yeni liderin Prof. Süheyl Batum veya Çağrı Erhan olabileceği konuşuluyor.

ANAP YÖNETİMİ AYAKTA

Birleşme görüşmelerinde yer alacak komisyonlar önümüzdeki günlerde toplantı yapmaya başlayacak. ANAP yönetiminden bazı isimler 1 ay içinde neticenin belli olacağını düşünüyor. ANAP yönetiminde yer alan pek çok isim ise birleşmeden umutlu olmadıklarını söylüyorlar. ANAP yönetiminden Oltan Sungurlu, Yılmaz Karakoyunlu, Cengiz Altınkaya, Muharrem Doğan, İbrahim Özdoğan, Niyazi Kahveci, Mahmut Ekşi, Erkan Seçkin, Ali Çakıroğlu isimler DP'ye ilhak edilmesine açıkça karşı çıkıyorlar. Eski milletvekili Mahmut Koçak da, DP'ye ilhaka karşı çıkıyor.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*