ANAP'lı iki önemli isim Ak Parti'ye katıldı

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Hatay'ın Hassa ilçesinde ANAVATAN Partisi'nin iki önemli ismi partilerinin cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP gibi politika izlemesinden dolayı istifa ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstifacılar, kendileriyle birlikte yüzlerce yakınlarının da bu yüzden ANAVATAN'a oy vermeyeceğini bildirdi.

ANAVATAN Partisi Hassa İlçe ikinci başkanı Halil Turan, "ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun cumhurbaşkanlığı seçiminde göstermiş olduğu tutumundan dolayı parti üyeliği ve ikinci başkanlık görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. Yıllardır ANAVATAN'a hizmet verdiklerini hatırlatan Turan, Mumcu'nun bunu devirip döktüğünü belirterek, "Genel Başkanımız Erkan Mumcu'nun, bağımsız bir parti gibi değil de CHP'nin güdümünde bir siyaset izlemesi ve sergilemiş olduğu anti demokratik tutumdan dolayı kuruluşundan buyana gönül verdiğim partimden istifa ettim" dedi.

ANAVATAN Partisi'nin Hassa İlçe Teşkilatı'nın kurucusu ve aynı zamanda Hassa Esnaf Odası Başkanı Akif Kırlangıç da, istifa gerekçesini cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin izlediği politikaya bağladı. Kırlangıç, yüzlerce yakınının bu seçimde ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun izlediği anti demokratik politikadan dolayı partilerine oy vermeyeceklerini hatırlattı.

Bu tepkilerini yazılı bir dilekçe ile partinin genel merkezine yolladıklarını belirten Kırlangıç, "Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde izlediği anti demokratik politika ile Özal'ın kemiklerini sızlattığı gibi Özal'ın ANAVATAN Partisini DYP ile birleştirerek ANAVATAN'ın cenaze namazını kıldırdı.Millet bunu unutmayacaktır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious