ANAP' ta istifa depremi!

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Kırkağaç ve Soma’da DYP’li belde belediye başkanlarının istifasının ardından Anavatan’da istifalarla sarsılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa’da partiye mensup 41 kişi Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında alınan tutuma tepki olarak partiden toplu bir şekilde istifa etti.

Uzun bir süre ülke gündemini meşgul eden cumhurbaşkanlığı seçiminin yankıları Manisa’da devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367 krizinin yaşanmasında CHP ile birlikte hareket eden DYP ve Anavatan’da kırılmalar devam ediyor. Parti yönetimlerinin aldığı tutum partilerin tabanlarında istifalarla yankı buldu. Geçtiğimiz günlerde Soma ve Kırkağaç’ta sergilenen tavrın Demokrat Parti misyonuna yakışmaması sebebiyle 3 Belde Belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin istifaları ile büyük darbe alan DYP’den sonra şimdide Anavatan partisi il teşkilatı üyesi 41 kişi partiden topluca istifa ederek tepiklerini ortaya koydular. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partinin Turgut Özal’ın misyonunu yitirdiğini ortaya koyduğunu ve bu sebeple halk tarafından büyük tepki aldığını söyleyen Anavatan partisi il teşkilatı üyesi ve 3 dönemdir Turgut Özal Mahallesi’nin muhtarı olan Mecit Ilgar, 40 arkadaşı ile birlikte bugün partiden istifa edeceklerini açıkladı.

BU DAVRANIŞ TURGUT ÖZAL’IN PARTİSİNE YAKIŞMADI

“Birlik beraberlik için, Türkiye için, Hak, için halk için buradaydık” diyen Ilgar, son yaşananların artık kendi düşüncelerinin ötesinde bir partinin ortaya çıktığını gösterdiğini ve bunun kendilerini çok üzdüğünü söyledi. 1983 yılından beri Anavatan Partisi’ne üye olduğunu söyleyen Ilgar, “Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde bizleri üzen ve demokratik bulmadığımız olaylar yaşandı. Bu olayların içerisinde bizim partimizinde olması bizleri üzdü. CHP’nin mecliste 367’nin bulunmamsı için sergilediği davranışı partimizde sergiledi. Biz partimizin olumlu oy kullanmasa dahi mecliste olmasını isterdik. Bu davranış Cumhurbaşkanı seçilirken benzer entrikalarla karşı karşıya kalan Turgut Özal’ın partisine yakışmadı. Biz oy verdiğimiz , seçilmesi için mücadele ettiğimiz, vekillerimizin Ankara’da bizi temsil etmesini halkın sesi olmasını istiyoruz. Bunun böyle olmadığını gördüğümüz için mahallemizde ki partiye üye 40 arkadaşımla birlikte istifa karar aldık. Toplu istifa dilekçesini bugün partiye sunacağım” şeklinde konuştu.

AK PARTİ DAİMA HALKTAN YANA

İstifalardan sonra izleyecekleri yol hakkında da bilgi veren Muhtar Ilgar , bundan sonraki siyasi yaşamlarına AK Parti çatısı altında devam edeceklerini söyledi. Ilgar “Arkadaşlarımızla ve mahalle sakinlerimizle yaptığımız görüşmelerde iktidarları döneminde ülkeyi iyi yönettikleri için daima halktan yana oldukları ve Özal kadar başarılı oldukları için AK Parti’ye geçmeyi kararlaştırdık. Önümüzde seçimler var Allah Manisa’mıza ve Ülkemize en hayırlısı neyse onu nasip etsin” dedi.

İTTİFAK ONLARI KURTARMAZ

Açıklamasında Anavatan ve DYP’nin tek çatı altında birleşmesini de değerlendiren Ilgar” ittifak onları kurtarmaz. Halkımız bu davranışlarının cezasını sandıkta verecektir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious