Anavatan, başkan Kocaoğlu'na sıfır verdi

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

İl Başkanı Sedat Demirer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun şehrin kaynaklarının harekete geçirmediğini belirterek, ''Aziz Kocaoğlu, başarısız bir yıl geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan İl Başkanı Demirer, ilçe başkanlarıyla 2006 yılını değerlendirdi. İlçe başkanlarından belediye başkanlarının çalışmaları ve yaşanan olumsuzluklar hakkında bilgi alacaklarını belirten Demirer, Başkan Kocaoğlu ve belediye çalışmalarını masaya yatırdı. Kocaoğlu'nun başkanlık koltuğuna hazırlıksız oturduğunu belirten Demirer, bu sebeple birçok icraatının başarısız olduğunu savundu. İki yılda hazırlanan nazım imar planının uygulanabilirliği olmadığını ancak İzmir'in önünü tıkamamak için olumlu oy kullandıklarını belirten Demirer, 2009 yılında seçilecek belediye başkanının planı revize etmesi gerektiğini, bunu da Anavatanlı bir belediye başkanının yapacağını söyledi.

Şehrin gelişmesi için kurulan İzmir Kalkınma Ajansı üyelerinin "sen ben" kavgasına düştüğünü, Kocaoğlu ile İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş arasındaki kavganın şehir için yeterli olduğunu söyleyen Sedat Demirer, ''Başkan Aziz Kocaoğlu, belediye meclisinde grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarıyla sık sık bir araya gelmeli, şehri ortak akılla yönetmelidir. EXPO İzmir'e katkı sağlayacaktır ancak çalışmalar gösteriye dönmüştür. Geçenlerde Paris'e yapılan gezi, turistik bir seyahat gibiydi. İzmir'in beyin göçü başladı, çocuklarımız burada okumak istemiyor, büyük şirketler şehri terkediyor. Bu durum, şehir ekonomisini ileride olumsuz etkileyecektir. Güçlü bir İzmir istiyoruz.'' diye konuştu.

İlçe başkanları da olumsuzluklar ve belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious