Anavatan adaylara başvuru ücretlerini geri verecek

Anavatan adaylara başvuru ücretlerini geri verecek.12621
  • Giriş : 21.06.2007 / 19:26:00

Anavatan Partisi'nin dün yapılan MKYK toplantısında, başvuru ücretlerinin geri ödenmesine karar verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi'nin dün yapılan MKYK toplantısında, partiye milletvekili adaylığı için başvuranlara, başvuru ücretlerinin geri ödenmesine karar verildi.

Anavatan Partisi'ne müracaat eden milletvekili aday adayları, adaylık için 2 bin YTL'lik ücret ödemişti. Ancak Anavatan Partisi ilk olarak Demokrat Parti ile birleşmeyi düşündü, birleşme gerçekleşmeyince seçimlerden çekilme kararı aldı. Bu durum, adaylık için başvuranların ödediği ücretleri gündeme getirdi.

Seçime girmekten son anda vazgeçen Anavatan Partisi, MKYK toplantısında müracaat eden milletvekili aday adaylarına paralarını geri ödeme kararı aldı.

Genel Başkan Erkan Mumcu'nun yurt dışından dönmesinden sonra yapılan toplantıda parti kurmayları, daha önce adaylık için müracaat edip, 2 bin YTL yatıranlara paranın geri ödenmesi önerisini getirdi. MKYK'da görüşülen bu öneri, sadece mevcut milletvekilleri, genel merkez üst yöneticiler ve il başkanlarının dışında tüm milletvekili aday adaylarına yatırdıkları paraların ödenmesi kararlaştırıldı. Ödemelerin ise aday adaylarının bizzat kendilerine veya vekil gösterdikleri kişilere yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious