Anavatan Lideri Mumcu'dan göndermeler

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

Mumcu, Türkiye'de birtakım insanların, millet üzerinde korku telkin ettiklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mumcu, Anavatan'ın seçimlerde barajı geçemeyeceği yönündeki kamuoyu araştırmalarına da sert tepki göstererek, partisinin baraj kaygısının bulunmadığını savundu.
Partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Çamlıca Sefa Et Lokantası'nda düzenlediği iftara yemeğine katılan Genel Başkan Erkan Mumcu, partililerle biraraya geldi. İlçe başkanlarını kürsüye çağırarak partililer ve basın mensuplarına gösteren Mumcu, "Anavatan'ın kadroları işte bunlar" dedi.

Son dönemlerde Türkiye'de birilerinin insanlar üzerinde korku hisleri uyandırmaya çalıştığını söyleyen Mumcu, bu tür korkular yaşamadıklarını söyledi. Mumcu, "Bu ülkede birileri korkmamız gerektiğini söylüyor. 'Korkun' diyorlar, 'İçimize kapanalım' diyorlar. Bölünmekten, Sevr'den, irticadan korkalım diyorlar. Biz de diyoruz ki korkma. Sönmez bu şafaklardan yüzen al sancak!" şeklinde konuştu.

Türk milletinin kurtuluş mücadelesini şanlı bir şekilde başlattığını anlatan Mumcu, "Bu milletin evlatları neden korksunlar? Niye korkalım? Korkacak hiç birşey yok. Hele hele birbirimizde korkmak için hiçbir nedenimiz yok. İnançlarımızdan ve dünyadan korkmak için hiçbir neden yok. Biz insanımıza, askerimize, çiftçimize, köylümüze güveniyoruz." diye konuştu.

Partisinin seçimlerde yüzde 10'luk seçim barajının altında kalacağı yönündeki değerlendirmelere de tepki gösteren Mumcu, Anavatan'ın baraj kaygısı olmadığını dile getirdi. Mumcu, "(Öldü, bitti, yok oldu) denilen (Bir daha ayağa kalkar mı?) denilen Anavatan Partisi zıpkın gibi bütün kadrolarıyla ayaktadır. Baraj tartışması yapanlara bir sözümüz var. Dedikodu ile bunlar olmaz. Milletin önüne baraj istediğiniz kadar koyun. Millet o barajların hepsini yıkacaktır. Anavatan Partisi'nin baraj diye bir derdi yoktur. Eğer çok kaygılanıyorsanız çıkarın barajı yüzde 15, onu da yıkıp geçeriz. Canınız sağ olsun. Sayenizde iktidar oluruz. Ne kadar çıkarırsanız çıkarın, bütün barajları aşacağız." dedi.

Mumcu, salona girdiğinde alkışlarla karşılanarak masasına oturdu. Masasına oturan Mumcu, iftar vaktinin girdiğini sanarak yanlışlıkla su içti. Etrafındakiler tarafından uyarılan Mumcu, daha sonra iftar vaktinin girmesiyle orucunu açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious