ANAVATAN partisinden seçim açıklaması

ANAVATAN partisinden seçim açıklaması.28779
  • Giriş : 07.06.2007 / 23:34:00

DP ile bütünleşme sürecinin bundan sonraki aşamalarına ilişkin tüm sorumluluğun verecekleri belirttildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisinden yapılan açıklamada, “Demokrat Parti (DP) ile bütünleşme sürecinin bundan sonraki aşamalarına ilişkin tüm sorumluluğun verecekleri karar ve atacakları adımlarla DP yönetimine ait olduğu” belirtilirken, “Anavatan Partisinin, tüm aday listelerini ve seçime tek başına katılma yönündeki hazırlıklarını tamamladığı” bildirildi.

Yazılı açıklamada, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) bugün Genel Başkan Erkan Mumcu'nun başkanlığında toplandığı hatırlatıldı. MKYK toplantısı sonrasında bazı basın organlarında ve haber sitelerinde “ANAVATAN'ın seçimlere katılmayacağı” yönünde “kaynağı belirsiz ve çelişkili” açıklamalar yer aldığa dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

“MKYK'da, Demokrat Parti ile bütünleşme süreci ele alınmış, bu sürecin başarısı için Anavatan Partisinin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiği, sürecin bundan sonraki aşamalarına ilişkin tüm sorumluluğun, verecekleri karar ve atacakları adımlarla DP yönetimine ait olduğunu değerlendirilmiştir.

Anavatan Partisi, tüm aday listelerini ve seçime tek başına katılma yönündeki hazırlıklarını tamamlamıştır. MKYK'da ayrıca, Anavatan Partisinin seçimlere katılmamasına ilişkin karar imzaya açılmış, ancak DP'nin bütünleşme sürecine ilişkin atacağı adımlara göre bu kararın uygulanıp uygulanmaması inisiyatifi Genel Başkanımız Sayın Erkan Mumcu'ya bırakılmıştır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious