Anavatan: Sınır ötesi operasyon yapılmalı

Anavatan: Sınır ötesi operasyon yapılmalı.12621
  • Giriş : 15.06.2007 / 17:20:00

Tunçsiper, terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyon yapılması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Genel Başkan Yardımcısı Cenk Tunçsiper, terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyon yapılması gerektiğini belirterek, "Hükümet müdahale kararını bir an evvel almalıdır" dedi.

Anavatan Genel Başkan yardımcısı Cenk Tunçsiper, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terörle mücadele konusundaki beyanatlarını ibret verici olarak nitelendirdi. Tunçsiper, "Geçtiğimiz günlerde 'içeride 5 bin, dışarıda 500' sayılarını veren Başbakan Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada ise '(terörist sayısı) içerde bin 500, sınır dışında 3 bin 500 gibi rakamlar söz konusu' diyor. Bu çelişki Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanlığı görevini yürüten bir şahsa yakışmamaktadır" diye konuştu.

"Burada önemli olan sivri sinek üreten bataklığı kurutmak mıdır yoksa sivri sinekleri tek tek yok etmek midir?" diye soran Tunçsiper; ülke içinde terör örgütünün oluşumlarına dönük operasyonlar sürdürülürken, "Kuzey Irak'ta bulunan bataklığın kurutulması için de mutlaka irade ortaya konması" gerektiğini dile getirdi.

Tunçsiper, "Terörle mücadelenin ABD'ye ve koordinatörlere çözülemeyeceği artık aşikardır ve diplomatik yöntem süreci geride kalmıştır. Yapılması gereken şey terör örgütüne dönük sınır ötesi operasyonlardır ve hükümet müdahale kararını bir an evvel almalıdır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious