Anavatan'a aylık 1 milyon $ gelir

Anavatan'a aylık 1 milyon $ gelir.7921
  • Giriş : 28.10.2008 / 00:20:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 23:53:35

Hazine yardımı alamadığı için AİHM'e başvuran, bugün de trilyonluk borçlarla zor günler yaşayan Anavatan, Mumcu'nun kongre delegelerinin de onayını aldığı projesi sayesinde büyük bir gelire kavuştu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erkan Mumcu giderayak kira gelirleriyle zengin olacak bir parti bırakmayı başardı. 22 Temmuz seçimleri öncesi Hazine yardımı alamadığı için AİHM'e başvuran, bugün de trilyonluk borçlarla zor günler yaşayan Anavatan, Mumcu'nun kongre delegelerinin de onayını aldığı projesi sayesinde, ayda 1 milyon dolar kira geliri elde edecek.

Başkentin arsaları en fazla değerlenen bölgelerinden olan Balgat'taki Anavatan Genel Merkezi, hem Dışişleri Bakanlığı'na hem de büyük alışveriş merkezlerine komşu. Maddi açıdan büyük zorluklar yaşayan, parti teşkilatlarına para gönderemeyen parti, çareyi “gecekonducu” formülünde buldu.

Yeni parti yönetimince de onaylaması beklenen projeye göre, parti genel merkezinin bulunduğu arsa üzerinde 90 bin metrekarelik kapalı alan oluşturularak kiraya verilecek. Müteahhit firmanın alacakları kira gelirleri ile ödenecek. Bu durumda parti, metrekare başına ayda 15 bin dolara yakın gelir sağlayacak. Yönetimin toplam aylık gelir olarak beklediği rakam 1 milyon doların üzerinde.

BELEDİYE ONAYLADI

Erkan Mumcu, önceki gün partililere veda ederken projeyi şu sözlerle anlattı: “Arkamda maddi imkanlarına kavuşmuş bir parti bırakmak istiyordum. Proje yetkili belediyece onaylandı. İhtiyacı kullanacağız, ihtiyaç dışını kiraya vereceğiz. Kira gelirlerinden karşılanmak üzere müteahhite vereceğiz. Yani kimseye bir mal satmıyoruz. Gelirin bir kısmı

müteahhit alacaklarını karşılayacak bir kısmı parti ihtiyaçlarını. Ancak mülkiyet Anavatan'da olacak. MYK bu projeyi oybirliğiyle kabul etti. Büyükşehir Belediyesi'nin partimizin arsasını kültür varlığı olarak tescil ettirip orada bir şey yaptırmama girişimi bertaraf edildi. Kültür Kurulu, Büyükşehir'in talebini reddetti.”

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*