Anavatan'da iki teşkilat istifa etti... İşte çekilenler

Anavatan'da iki teşkilat istifa etti... İşte çekilenler.12621
  • Giriş : 06.06.2007 / 15:02:00
  • Güncelleme : 06.06.2007 / 15:07:06

Anavatan Partisinin (ANAVATAN) Niğde Bor İlçe Teşkilatı ile Mersin Erdemli İlçe Teşkilatı istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bor İlçe Teşkilatı Başkanı Kamil Tuğrul, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16 ilçe yönetim kurulu üyesi ile ANAVATAN’daki görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.
Niğde’de bağımsız milletvekili adayı olan eski Devlet Bakanı Akın Gönen’i desteklediklerini ifade eden Tuğrul, "ANAVATAN seçim sürecinin devam ettiği şu günlerde önemli yanlışlıklar yaptı. Biz de çok sevdiğimiz partimizden bu yüzden istifa ediyoruz ve bağımsız adayımız Akın Gönen’i destekliyoruz" dedi.
ANAVATAN Erdemli İlçe Başkanı Veli Şahman, yönetim kurulu üyeleri ve 350 üye ile partisinden istifa ettiklerini açıkladı.
Şahman, ANAVATAN ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Erkan Mumcu’nun kişisel tutumu ve eski genel başkan Mesut Yılmaz’a yönelik eleştirilerinin istifalarında etkili olduğunu söyledi.

ADAYLIKTAN ÇEKİLENLER...
ANAVATAN’ın Gümüşhane’den 2. sıra milletvekili adayı Özden Bostan, adaylıktan çekildiğini bildirdi.
Bostan, yaptığı yazılı açıklamada, adaylıktan çekilme nedeninin, DYP ve ANAVATAN’ın birleşmemesinden kaynaklandığını belirtti.
Daha önce iki partinin birleşmesi durumunda Demokrat Parti’den aday adayı olduğunu açıkladığını ifade eden Bostan, sağda birleşmenin gerçekleşmemesinin şahsıyla birlikte ANAVATAN ve DYP’ye gönül verenlerde hayal kırıklığı yarattığını bildirdi.
Bostan tüm bu sebeplerle partiye yaptığı adaylık başvurusunu Ankara 40.
Noterliğinin 04.06.2007 tarih ve 22204 yevmiye No’lu ihbarnamesi ile geri çektiğini kaydetti.
DP Nevşehir 2. sıra milletvekili adayı Zafer Salgın, adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Salgın, Nevşehir Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, çekilme kararını noter aracılığıyla Yüksek seçim Kurulu ve parti genel merkezine bildirdiğini söyledi.
Öte yandan, DP il ve merkez ilçe yönetimindeki 5 kişinin daha görevlerinden ayrıldıkları, ancak partilerinden istifa etmedikleri öğrenildi.

ANTALYA
CHP’nin milletvekili aday listesinde yer almayan CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, partisinin başarısı için çalışmanın ilke ve ahlak anlayışı olduğunu belirtti.
Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Temmuzda yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı gösterilmediğini belirterek, şunları kaydetti:
"Listede Alanya’dan bir adayın olması partimiz açısından daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
Ben, ülkemizin kurtuluşunun sosyal demokraside olacağına inanmış birisiyim. 4.5 yıllık vekilliğim süresince taraf tutmadan halkımızın içinde, halkımız için çalıştım. Partimin başarısı için çalışmak benim ilke ve ahlak anlayışımdır. Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyorum."

KIRKLARELİ
AK Parti Kırklareli Milletvekili adayı olarak 2. sırada yer alan Gürşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın 1999 yılında 4 ay süreyle Pınarhisar Cezaevinde kaldığını hatırlatarak, bu sürede Erdoğan’ın sürekli yanında bulunduğunu söyledi.
Başbakan Erdoğan’ın zaman zaman kendisine "Neden aktif siyasete girmiyorsun?" diyerek sitemde bulunduğunu belirten Gürşan, Erdoğan’ın davetiyle aday olduğunu kaydetti.
Gürşan, "Belli bir siyasi birikime sahibim. Bu birikimle birlikte Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerimizde, bana ’siyasetin içine girmem gerektiğini’ söyledi. Ben de Başkanımız Erdoğan’ın bu daveti üzerine 23. dönem milletvekili seçimlerinde aday olarak yerimi aldım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious